نتایج نظرسنجی سی ان ان نشان می دهد، شش تن از هر ۱۰ تماشاچی مناظره انتخاباتی سه شنبه شب آمریکا گفتند که بایدن بهترین عملکرد را در این مصاف رو در رو داشته است و تنها ۲۸ درصد چنین نظری درباره ترامپ داشتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی ان ان، در مصاحبه ها با همین شرکت کنندگان پیش از آغاز مناظره جو بایدن دموکرات و دونالد ترامپ جمهوری خواه، ۵۶ درصد گفتند انتظار دارند که بایدن عملکرد بهتری نشان دهد، در حالی که ۴۳ درصد چنین انتظاری از ترامپ داشتند.
این نتایج پس از مناظره، تقریبا مشابه نتایج نظرسنجی های پس از مناظره در سال ۲۰۱۶ است که اولین مناظره انتخاباتی میان ترامپ و هیلاری کلینتون دموکرات برگزار شد. در آن نظرسنجی، ۶۲ درصد به عملکرد بهتر کلینتون اعتقاد داشتند و ۲۷ درصد ترامپ را تایید کردند.
حدود دو سوم از شرکت کنندگان معادل ۶۵ درصد گفتند، پاسخ های بایدن صادقانه تر از ترامپ بوده و حملات او به رئیس جمهوری آمریکا را منصفانه دانستند؛ ۲۹ درصد هم چنین نظری درباره ترامپ داشتند. در مجموع ۶۹ درصد حملات بایدن علیه ترامپ را منصفانه تشخیص دادند و تنها ۳۲ درصد گفتند حملات ترامپ منصفانه بوده است.
عمده شرکت کنندگان در این نظرسنجی همچنین گفتند، آنها به این معاون سابق باراک اوباما بیش از رئیس جمهوری کنونی آمریکا اعتماد دارند؛ از جمله در بحث نابرابری نژادی (۶۶ درصد اعتماد به بایدن، ۲۹ درصد اعتماد به ترامپ)، بهداشت و درمان (۶۶ درصد اعتماد به بایدن، ۳۲ درصد اعتماد به ترامپ)، شیوع کرونا (۶۵ درصد اعتماد به بایدن، ۳۴ درصد اعتماد به ترامپ) و نامزد دیوان عالی آمریکا (۵۴ درصد اعتماد به بایدن، ۴۳ درصد اعتماد به ترامپ).
در بحث اقتصاد، تماشاگران مناظره انتخاباتی پرتنش آمریکا دو دسته شدند؛ ۵۰ درصد بایدن و ۴۸ درصد ترامپ را ترجیح می دهند.
در مجموع ۶۳ درصد از کسانی که مناظره را تماشا کردند، گفتند که بایدن برنامه بهتری برای حل مشکلات آمریکا دارد. ۳۰ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار