همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۱۴۰۰ اقدام مثبت دولت است

لوگوی ایرنا ایرنا . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۱۱
همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام مثبت دولت در همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه ۱۴۰۰ گفت: ۶۰ هزار میلیارد تومان برای این منظور دیده شده که نسبت به ۲ سال گذشته که این رقم هشت هزار میلیارد تومان بود، رشدی بیش از ۹ برابری در بودجه سال آینده دارد.

حجت الاسلام احد آزادیخواه روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا، این رقم را در بودجه ۱۴۰۰ قابل توجه خواند و گفت: بازنشستگان قشری زحمتکش و اثرگذار در جامعه و صاحب خانواده وسیعی هستند که اگر در بحث درآمدی دولت به آنها توجه کند، به طور غیرمستقیم به نشاط در جامعه توجه کرده است.
وی خاطرنشان کرد: استقلال منابع درآمدی دولت از محل هایی همچون مالیات، فروش اموال و سرمایه ای، یک گام رو به جلو در لایحه بودجه ۱۴۰۰ است که این درآمدها می تواند معدل هایی را برای دولت ایجاد کند.
رئیس مجمع نمایندگان استان همدان سوق دادن بودجه به سمت مالیات، اضافه شدن حقوق کارمندان، همسان سازی حقوق بازنشستگان و کمک به برخی دهک های اجتماعی را از جمله جوانب مثبت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ عنوان کرد.
وی با اشاره به تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی افزود: با وجود اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به نهاده های دامی همچون ذرت، سویا، کنجاله سویا و جو، اما قیمت مرغ به بالاترین قیمت خود رسید که در این زمینه اگر دولت بتواند به جای ارز ۴۲۰۰ تومانی، مصوبه مجلس را که در ۶ ماهه امسال تصویب کرد به جریان بیندازد و کالا برگ به مردم اختصاص دهد، بهتر است.
عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم با بیان اینکه اختصاص بودجه در برخی سرفصل های کشاورزی قابل دفاع است خاطرنشان کرد: در سرجمع اعتبارات حوزه کشاورزی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ رضایت بخش نیست اما رقم بودجه نسبت به سال های گذشته خوب و قابل دفاع است.
حجت الاسلام آزادیخواه ادامه داد: رقم اعتبارات در بودجه ۱۴۰۰ رقمی نیست که بتواند پاسخگوی بخش کشاورزی در حوزه هایی همچون تجهیز، یکپارچه سازی اراضی، آبیاری نوین، اصلاح قنوات، جنگل بانی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار