هشدار بلژیکی ها؛ هت لاتسه: عمر مربیگری در ایران کوتاه است!

فارس نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
روزنامه معتبر و پرمخاطب بلژیک در گزارشی مرتبط با حضور مارک ویلموتس، به نکاتی قابل توجه اشاره می کند که شاید متزلزل بودن نیمکت مربیگری در ایران، مهم ترین آن باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه هت لاتسه نیوز به مناسبت حضور «ویلموتس» در کشورمان و پذیرش پست سرمربیگری تیم ملی کشورمان گزارشی منتشرکرد که در آن به چند نکته قابل تامل اشاره داشته است.
از جمله این که نیمکت مربیگری فوتبال در ایران در گذشته، به طور کلی متزلزل بوده است.
*نکته نخست:تزلزل مربیگری در ایران
شاید مهم ترین نکته ای که در این گزارش ذکر شده، بحث مربیان زیاد در یک مقطع زمانی 25 ساله اشاره می کند که مربیان بیشماری سکان هدایت تیم ملی را برعهده گرفتند.
این نشریه نوشت:ضریب اطمینان کاری مربیگری در ایران عمدتا کم است.کی روش شاید یک مورد استثنایی بود که 8 سال کارکرد. اما از سال 1994 تاکنون 18 مربی مسئولیت تیم ایران را پذیرفتند.از تومیسلاو ایویچ که در سال 1998 به مدت 6 ماه فعالیت کرد، تا مربیان برزیلی و حوزه بالکان مثل بلاژویچ و ایوانکوویچ.حتی فوتبالیست محبوبی مثل علی دایی که زننده بیشترین تعداد گل ملی در تمام ادوار با 109 گل است، پست سرمربیگری تیم ملی ایران را در اختیارداشت.
گزارشگر این نشریه با توضیحاتی، به ویلموتس هشدار داده که مراقب کسب نتایج احتمالی باشد تا به سرنوشت مربیان بیشمار اسبق تیم کشورمان گرفتار نشود.
زیرا عمر مربیگری اینجا کوتاه است.
*نکته دوم:شروع کاری سریع
نکته دیگری که در این گزارش اشاره شد، شروع به کار فوری مربی 50 ساله بلژیکی است.
این نکته که بازی های ملی دوستانه در پیش است و تیم ملی با هدایت او، باید به اولین تجربه ها بعد از مسابقات جام ملت های آسیا برسد.
هت لاتسه نوشت: ویلموتس می تواند به سرعت در ژوئن شروع به کارکند.چرا که 2 بازی ملی در نظرگرفته شده است.
این نشریه افزود:براساس برنامه در ...