«الهام علی اف»، رئیس جمهور آذربایجان در باره هرگونه اقدام احتمالی ارمنستان برای هدف قرار دادند لوله های انتقال گاز و نفت جمهوری آذربایجان به اروپا هشدار داد. او پنجشنبه شب در حساب توییتی خود نوشت که اگر اتفاقی برای این لوله های انتقال انرژی بیفتد، ارمنستان با فشارهای بین المللی خطرناکی روبه رو خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس جمهور آذربایجان ضمن تأکید بر بی طرفی واسطه ها در مناقشه قره باغ درباره احتمال حملات ارمنستان به خطوط انتقال انرژی جمهوری آذربایجان هشدار داد.
به گزارش فارس، «الهام علی اف»، رئیس جمهور آذربایجان در باره هرگونه اقدام احتمالی ارمنستان برای هدف قرار دادند لوله های انتقال گاز و نفت جمهوری آذربایجان به اروپا هشدار داد.
او پنجشنبه شب در حساب توییتی خود نوشت که اگر اتفاقی برای این لوله های انتقال انرژی بیفتد، ارمنستان با فشارهای بین المللی خطرناکی روبه رو خواهد شد.
وزارت دفاع جمهور خودخوانده قره باغ امروز لیستی از اهداف مهم در جمهوری آذربایجان منتشر کرده و گفته است که این اهداف در تیررس حملات موشکی آن ها قرار دارد.
رئیس جمهور آذربایجان ارمنستان را به کارشکنی در اجرای مفاد توافق های آتش بس سه گانه متهم کرد و گفت: «به رغم اینکه ما بارها از کمیته بین المللی صلیب سرخ خواسته ایم در قضیه تبادل اسرا و اجساد جنگ ورود کنند، ولی طرف ارمنی با این خواسته مخالفت کرده است؛ برای همین ما تصمیم گرفتیم اجساد و اسرا را یک طرفه به ارمنستان تحویل دهیم».
او منطقه قره باغ کوهستانی را یکی از «زیباترین و پر خیر و برکت ترین» منطقه جمهوری آذربایجان دانست و گفت که این منطقه در توسعه پایدار این کشور نقض بسیار مهمی ایفا خواهد کرد.
الهام علی اف همچنین در توییتی گفت که طرف های میانجی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان باید بی طرف باشند. او نوشت: «واسطه ها بر اساس قانون بین الملل و اصل بی طرفی، باید بی طرف و بدون قصدو غرض باشند، در غیر این صورت به راحتی فرصت وساطت را از دست خواند داد».
الهام علی اف امروز بعد از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار