با هدف جلوگیری از ابتلا به کرونا

تمهیدات ويژه دانشگاه‌های چین برای دانشجویان

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۴۵
مقامات دانشگاهی در استان لیائونینگ در شمال شرق چین، خدماتی مانند پرواز های چارتر، قطار های اختصاصی و اتوبوس های رفت و برگشت، همچنین استفاده از امکانات دانشگاه و خوابگاه برای دانشجویان تدارک دیده اند.

­به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، به نقل از رويترز، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی چین، همزمان با تعطیلات زمستانی، تدابیر ویژه ای را در مورد مسافرت دانشجویان خود به اجرا گذاشته اند تا از ابتلای احتمالی آن ها به ویروس کرونا جلوگیری کنند.
دانشکده های استان لیائونینگ در شمال شرق چین، خدماتی مانند پرواز های چارتر، قطار های اختصاصی و اتوبوس های رفت و برگشت برای دانشجویان تدارک دیده است. با این حال برخی از دانشجویان نیز می توانند در طول تعطیلات زمستانی و تا زمان آغاز ترم جدید، از امکانات دانشگاه استفاده کنند و در خوابگاه ها بمانند.
لی هران دانشجوی دانشکده اقتصاد و دارایی دونگ بی، می گوید:" اتوبوس های ویژه و اختصاصی برای ما بسیار خوب هستند. این خدمات، از هزینه ها و مخارج ما می کاهد و ضمنا سفر ایمنی را برای ما فراهم می کند. "
گائو مینجی مدیر اداره خدمات مسافری فرودگاه بین المللی دالیان نیز می گوید:"هم اینک ما هیچ پرواز عادی به شهر لانژو نداریم، ولی با هماهنگی هایی که با شرکت های خدمات هوایی انجام شده است، چند پرواز اختصاصی برای عزیمت دانشجویان به شهر های محل اقامت آن ها تدارک دیده شده است. "
مو بوشوئای دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه ایست چاینا نورمال East China Normal University می گوید:"من در ایام تعطیلات به خانه بر نمی گردم، زیرا ممکن است به هنگام ورود و یا بازگشت ممکن است قرنطینه شوم. این موضوع بر تحصیلاتم تاثیر می گذارد. به همین علت همسرم و والدینم موافقت کرده اند تا زمان شروع ترم جدید در دانشکده بمانم. "
لیو جینمی دانشجوی دانشگاه فنی شاندونگ نیز می گوید: "من از مسئولان دانشگاه بسیار ممنونم که اجازه داده اند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار