فروش سری جدید تلفن همراه آیفون در حالی در کشورمان آغاز شده که خریداران برای رجیستری این محصول ابهام دارند.

تنها سه هفته از رونمایی جدیدترین گوشی تلفن همراه شرکت اپل میگذرد و با وجود بسته بودن مرزها به دلیل شیوع ویروس کرونا حالا پای این گوشی هوشمند آمریکایی به بازار ایران باز شده است.
بررسیهای میدانی و جستجو در فضای مجازی ما را به سایتها و صفحات مجازی اینستاگرامی رساند که با توضیحات کاملی اعلام کردهاند این محصول را با دو شرط میفروشند، یکی اینکه این کالا بدون رجیستری به مشتری تحویل داده میشود و دیگری اینکه از زمان ثبت سفارش حداقل پانزده روز زمان لازم است تا این محصول به دست خریدار برسد.
نکته حائز اهمیت این است که این محصول با قیمتی بسیار بیشتر از قیمت واقعی آن در درگاه مجازی در حال عرضه است. در حال حاضر محاسبه سرانگشتی نشان میدهد قیمت دلاری این سری از گوشیها با دلار آزاد (به نرخ امروز ۲۸ هزار تومان) میانگین چیزی در حدود ۳۰ میلیون تومان است. حال آنکه هزینه رجیستری و حقوق ورودی و هزینههای گمرکی این محصول جای خود دارد.
هم اکنون آیفون 12 با حافظه 128 حدود 45 میلیون تومان و آیفون 12 با حافظه 64 حدود 41 میلیون تومان قیمت دارد.
مدلقیمت (دلار)قیمت (تومان)
iphone ۱۲mini۶۹۹۱۹.۸۸۶.۵۵۰
iphone ۱۲۷۹۹۲۲.۷۳۱.۵۵۰
iphone ۱۲pro۹۹۹۲۸.۴۲۱.۵۵۰
iphone ۱۲pro max۱۰۹۹۳۱.۲۶۶.۵۵۰
در حال حاضر فروشندگان داخلی این محصولات یا از اعلام قیمت تمام شده محصول خودداری کردهاند یا اینکه قیمت آن را حدود ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان بیشتر از قیمت محاسبه شده با نرخ آزاد برای فروش آگهی کردهاند. این فروشندگان در آگهیهای خود تاکید کردهاند که این قیمتها بدون هزینه رجیستری است، حال آنکه گوشی بدون رجیستری یعنی ابزاری بدون کارکرد که هزینهای چند ۱۰ میلیونی برای مالک در بر داشته است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار