مردم و مسئولان شهرستان درمیان در اقدامی همدلانه و جهادی دست در دست هم داده اند تا با اقدامات پیشگیرانه هر چه زودتر ویروس منحوس کرونا را شکست دهند و کار و زندگی شان به روال عادی و همیشگی خود برگردد.

خبرگزاری شبستان – خراسان جنوبی؛ چند هفته ای که کشور گرفتار ویروس جدیدی به نام «کرونا» شده است. کرونا برای اولین بار از ووهان چین سربلند کرد و در کمتر از دو ماه به نیمی از کشورهای جهان رسید و خیلی از کشورها را در قرنطینه کامل فرو برد.
این ویروس که واکسن و درمان قطعی برای آن هنوز کشف نشده است، حالا در برخی از کشورها به شدت بیشتری رو به گسترش است، ایران تا این لحظه با جمعیتی بالغ بر ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر مبتلای قطعی آزمایش شده در رتبه ششم جهان بعد از کشورهای چین، ایتالیا، آمریکا، اسپانیا و آلمان قرار دارد، البته به گفته مسئولان وزارت بهداشت با توجه به اینکه بخش زیادی از افرادی که گرفتار ویروس کرونا می شوند، به صورت خفیف این ویروس را می گیرند و ممکن است خیلی متوجه علائم آن نشوند، پیش بینی می شود که این آمار در روزهای آینده بالاتر برود.
خراسان جنوبی از استانهایی است که تاکنون بیش از ۲۲۵ نفر مبتلای قطعی به کرونا در استان گزارش شده است که از این تعداد 20 نفر جان خود را از دست داده اند، به گفته کارشناسان و متخصصان حوزه سلامت کشور، بهترین راه مقابله و کنترل این بیماری ایجاد فاصله اجتماعی بین مردم و جلوگیری از رفت و آمد و تجمع است. موضوعی که به نظر می رسد در شهرها و استانهای با جمعیت کمتر بهتر می توان آن را مدیریت کرد.
درمیان به مرکزیت شهر اسدیه، یکی از شهرستان های مرزی خراسان جنوبی است که بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۰، بیش از ۵۵ هزار نفر جمعیت آن است. مسئولان این شهرستان به همکاری و همت مردم آستین ها را بالا زدند تا هرچه زودتر کرونا را در این خطه شکست دهند و زندگی آنها به روال عادی بازگردد.
ضدعفونی روزانه معابر و اماکن پرتردد توسط ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار