سخنگوی وزارت خارجه پاکستان با اشاره به لغو نشست رئیس جمهور آمریکا و رهبران طالبان در کمپ دیوید گفت: از همه طرف ها می خواهیم به میز مذاکره بازگردند تا پیشرفت حاصل شده در مذاکرات به نتیجه ای منطقی منتهی شود.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، محمد فیصل سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در مورد لغو نشست «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و رهبران طالبان در کمپ دیوید گفت: اسلام آباد از همه طرف ها می خواهد خویشتنداری نشان داده از خشونت دوری کنند.
وی افزود: ما مروج و تسهیل کننده فرایند صلح افغانستان با حسن نیت و به عنوان مسئولیتی مشترک هستیم و از همه طرف ها می خواهیم، به میز مذاکره بازگردند تا پیشرفت حاصل شده در مذاکرات به نتیجه ای منطقی منتهی شود.
فیصل با بیان اینکه پاکستان همواره بر این مسئله تأکید داشته که تنها راهکار برای پایان درگیری در افغانستان، در دست خود افغان ها و براساس حل و فصل سیاسی موضوع است، یادآور شد: رویکرد نظامی در دستیابی به نتایج مطلوب، شکست خورده است.
وی ابراز امیدواری کرد مذاکرات صلح بین آمریکا و طالبان، در سریعترین زمان ممکن از سرگرفته شود.
قرار بود ترامپ به طور محرمانه با مقامات افغانستان و رهبران طالبان در کمپ دیوید دیدار داشته باشد که به دنبال عملیات تروریستی طالبان در افغانستان، این دیدار لغو شد و رئیس جموری آمریکا این مذاکرات را مرده خواند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار