سخنگوی وزارت بهداشت گفت: توصیه ما به بیماران مبتلا به اچ آی وی در این دوران این است که مصرف داروهای ضد رتروویروس را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهند.
به گزارش خبرنگار ایلنا «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به روز جهانی ایدز و تاثیر آن بر ویروس کرونا بیان کرد: هنوز سوالات متعددی در خصوص عوارض کوید ۱۹ در اچ آی وی وجود دارد و مطالعات بیشتری مورد نیاز است تا بتوان اظهار نظر دقیق تری در این باره انجام داد.
وی ادامه داد: ولی به طور کلی به نظر می رسد مرگ و میر کووید ۱۹ در افرادی که با اچ آی وی زندگی می کنند با سایر افراد تفاوت چندانی ندارد و عملاً عواملی که افراد عادی را مستعد خطر به عوارض شدید کووید ۱۹ می کند، مواردی مانند سن بالا، چاقی و داشتن بیماری های زمینه ای در افرادی که با اچ آی وی زندگی می کنند صادق است.
لاری افزود: شکی نیست که برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ باید سیستم ایمنی فرد تقویت شود، بنابراین توصیه ما به بیماران مبتلا به اچ آی وی در این دوران این است که مصرف داروهای ضد رتروویروس را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهند چرا که مصرف این داروها تاثیر به سزایی در حفظ سلامت و تقویت سیستم ایمنی عزیزان خواهد داشت.
سخنگوی وزارت بهداشت در پایان، گفت: این افراد به صورت منظم ورزش کنند، رژیم غذایی سالم و متوازن در پیش بگیرند و ضمن پرهیز از هرگونه استرس و اضطراب استراحت و خواب کافی داشته باشند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار