گروه سیاسی آیت الله امامی کاشانی در خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به آیه «لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ» گفت: زیارت امام رضا(ع)، دعای فرج و اربعین و و توجه به شهادت ها، همه استمداد و تلاش برای شبیه شدن به پیامبر(ص) است. راه نور راه جدایی است و به هنر ما و برنامه ریزی ما نیست. پیامبر(ص) یکی از راه های شبیه شدن را انصاف بیان می دارند.

به گزارش ایکنا ؛ آیت الله محمد امامی کاشانی، امروز، ۲۴ آبان ماه، خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران با تبریک میلاد پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) به همه امت اسلام و انسان های حق طلب گفت: قرآن می فرماید: «لَقَدْ کَانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ»؛ پیامبر(ص) اسوه، مقتدا، معصوم و سراسر حق و نور بود و این مقتدا باید واقعاً انسان کامل باشد.
وی ادامه داد: از بدو خلقت بحث انسان کامل مطرح بوده و در تمام ادیان نیز آمده است؛ انسان کامل دارای صفاتی است که سایرین باید از او یاد بگیرند. از نظر ادیان، انبیا انسان کامل هستند و پیامبر(ص) به منزله خاتم الانبیاء بالاترین و عزیزترین انسان کامل در عالم خلقت است.
آیت الله امامی کاشانی اظهار کرد: الان که حدود ۱۱ هزار سال از آدم ابوالبشر می گذرد انسانی به عظمت پیامبر(ص) به منزله انسان کامل نیامده و او مقتدا و اسوه است.
خطیب جمعه تهران در ادامه به تشریح یکی از خلقیات پیامبر(ص) پرداخت و گفت: ایشان در جمع اصحاب پرسیدند که می دانید چه کسی شبیه ترین فرد به من است؟ سپس بیان می دارند: من دوست دارم هر کسی پیش من می آید از دیگری نزد من سخن نگوید و نقطه ضعفی بیان نکند تا من نسبت به آن فرد در قلبم کدورتی پیدا شود».
وی بیان کرد: پیامبر(ص) قبل از اینکه آورنده دین و حاکم اسلامی باشند، انسانی بودند که تجلی اسماءالحسنی بودند و تمام وجود مبارکشان نور و اخلاق حسنه بود. پیامبر(ص) نمی تواند مانند سایرین در ظاهر به کسی محبت کند، اما در باطن نسبت به او کدورتی داشته باشد.
آیت الله امامی کاشانی اظهار کرد: پیامبر(ص) اگر سلیم الصدر نبود، انبساط وجه هم نداشت و نمی توانست با دیگران گرم بگیرد؛ زیرا باطن و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار