وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ساعاتی بعد از اعلام آتش بس سوم در قره باغ، نیروهای مسلح ارمنستان را به نقض آن متهم کرد.

آفتاب نیوز :
وزارت دفاع آذربایجان در بیانیه خود آورده است: نظامیان ارمنستان با نقض آتش بس انسانی به تیراندازی و حمله به نیروهای مسلح آذربایجان و مناطق مسکونی ادامه می دهند. نظامیان ارمنستان به سوی سربازان جمهوری آذربایجان در تارتار٬ آغدام٬ فضولی و قبادلی آتش گشوده و آتش بس را نقض می کنند.
از سوی دیگر، وزارت دفاع ارمنستان طرف آذربایجانی را به نقض آتش بس در خط تماس در منطقه قره باغ متهم کرد.
الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان درباره عملیات نظامی در قره باغ که از سوی ارتش این کشور در پی حملات ارمنستان آغاز شده است، اظهار داشت: طرف هایی که خواهان آتش بس هستند در عین حال به ارمنستان سلاح می فرستند.
وی در ادامه تاکید کرد: لیست این سلاح ها را در اختیار دارم. طرفی که خواستار آتش بس است، پس چرا به ارمنستان سلاح ارسال می کند؟
علی اف همچنین تصریح کرد: ما برای تبادل اسرا و تحویل جنازه ها به آتش بس راضی شدیم، اما ارمنستان چند دقیقه پس از برقراری آتش بس آن را نقض کرد.
وی افزود: به شما طرفداران ارمنستان می گویم، اگر می خواهید نجات دهید به دولت ارمنستان بگویید تا از سرزمین ما خارج شود؛ با یک جمله شما بیرون خواهد کرد.
علی اف خاطرنشان کرد: ۲۵۲ فروند تانک ارتش ارمنستان منهدم شد و ۵۳ فروند تانک نیز به دست نیروهای ارتش افتاد. شش سامانه اس-۳۰۰ نیز منهدم شد. سوال می کنم، پول این همه تجهیزات از کجا می آید؟
درگیری ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان از روز ۲۷ سپتامبر آغاز شد.
امروز وزارت خارجه ایالات متحده پس از دیدار جداگانه مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با همتایان ارمنستانی و آذربایجانی خود، اعلام کرد: باکو و ایروان بر پایبندی خود به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار