ترین های سایپا در تاریخ لیگ برتر؛ نارنجی وفادار

آی اسپورت سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۹

آی اسپورت - سایپا یکی از 7 تیمی است که سابقه قهرمانی در لیگ برتر را دارد. این تیم در تمام ادوار گذشته لیگ برتر حضور داشته و یکی از باسابقه ترین تیم های تاریخ لیگ برتر محسوب می شود. در آستانه شروع لیگ برتر، ترین های تاریخ این تیم مرور شده است.
پرافتخارترین بازیکنان: فاتحان لیگ ششم
سایپا تنها یک بار و در لیگ ششم موفق به قهرمانی در لیگ برتر شده است. در آن دوره 24 بازیکن در ترکیب سایپا حضور داشتند که پرافتخارترین بازیکنان تاریخ باشگاه محسوب می شوند. از جمله معروفترین بازیکنان سایپا در آن فصل می توان به علی دایی، ابراهیم صادقی، محسن خلیلی و جلال حسینی اشاره کرد. در بین بازیکنان حال حاضر این تیم تنها حسین فاضلی سابقه قهرمانی در لیگ برتر را دارد. این بازیکن در لیگ چهاردهم در عضویت سپاهان بود که فرصت بازی پیدا نکرد.
با سابقه ترین بازیکن: ابراهیم صادقی
ابراهیم صادقی یکی از چهره های خاص تاریخ لیگ برتر به حساب می آید. این بازیکن با 437 بازی با پیراهن سایپا و 15 فصل حضور در این تیم رکورددار بازی و حضور در یک تیم در تاریخ لیگ برتر است. صادقی پس از مهدی رحمتی بیشترین تعداد بازی را در لیگ برتر دارد. روزبه شاه علی دوست با 10 فصل بازی در سایپا و حضور در 209 بازی در بین بازیکنان حال حاضر این تیم باسابقه ترین بازیکن محسوب می شود. این بازیکن 270 بازی در تاریخ لیگ برتر انجام داده است.
بهترین گلزن: کریم انصاری فرد
کریم انصاری فرد مهاجم ارزنده تیم ملی ایران در تیم فوتبال سایپا چهره شد. این بازیکن 5 فصل در جمع نارنجی پوشان حضور داشت و 55 گل برای این تیم به ثمر رساند. در تیم فعلی سایپا روزبه شاه علی دوست با 9 گل زده بیشترین گل را با پیراهن ...

سرخط اخبار