آی اسپورت- استقلال این روزها پرماجراترین تیم فوتبال ایران است. از یک طرف خبر نقل و انتقالات تابستانی است و بازیکنان جدیدی که با پیراهن این تیم عکس می گیرند و از طرف دیگر بدهی هایی که باشگاه را در منگنه قرار داده و حتی پنجره نقل و انتقالات را بسته است. همین پنجره بسته به استقلال اجازه نداد بازیکنان جدیدش را به قطر ببرد و نامجومطلق مجبور است تیمش را با همان بازیکنان قبلی به زمین بفرستد. 
جذب بازیکنان جدید و مهم تر از آن پروژه بازگرداندن استراماچونی از استقلال تصویر یک باشگاه متمول را ارائه می دهد، در حالی که بسته شدن پنجره نقل و انتقالات نشان از بحران مالی باشگاه دارد و این سؤال را مطرح می کند که سعادتمند با وجود محدودیت منابع چرا دست به این ریخت و پاش ها زد و مهم تر از آن ایده بازگرداندن مربی ایتالیایی را مطرح کرد؟ همین تناقض است که روی سیاست نقل و انتقالات این روزهای باشگاه سایه انداخته و باید سؤال کرد که کدام پرداخت ها برای تیم در اولویت قرار داشتند؟
استقلال لیگ نوزدهم را با تغییرات زیادی شروع کرد. هفده بازیکن تیم جدا شدند و استراماچونی مجبور شد کارش را با بازیکنان تازه وارد شروع کند. همین تغییرات پرشمار مهم ترین دلیل امتیازات از دست رفته شروع فصل بود، ولی این مربی به تدریج توانست تیمش را به هماهنگی خوبی برساند و فرهاد مجیدی هم در نیمه دوم فصل این رویه را ادامه داد. تمام کارشناسان معتقد بودند که اولویت استقلال باید حفظ اسکلت تیم باشد و دروازه بان تنها پستی بود که تیم نیاز به تقویت داشت. اولویت دیگر باشگاه پرداخت بدهی شفر بود تا مانع بسته شدن پنجره شود.
اگر سعادتمند می خواست اولویت ها را در نظر بگیرد، منطقی تر بود که ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار