فرانسه در محاصره واکسن آمریکایی و ویروس انگلیسی

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۳۱
تلفات واکسن آمریکایی از سویی و مبتلایان به ویروس کرونای انگلیسی آن از سوی دیگر باعث شده تا رسانه ها در فرانسه تیتر "فرانسویان در محاصره واکسن آمریکایی و ویروس انگلیسی" را انتخاب کنند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما  از پاریس، افزایش تلفات واکسن آمریکایی به ۹ نفر و وخیم بودن حال ۱۳۹ نفر از سویی و افزایش شدید مبتلایان به ویروس کرونا از نوع انگلیسی آن از سوی دیگر باعث شده تا رسانه ها در فرانسه تیتر "فرانسویان در محاصره واکسن آمریکایی و ویروس انگلیسی" را انتخاب کنند.
بیش از یکماه از محدودیت های جدید در فرانسه می گذرد، اما آمار های منتشره بویژه در میان جوانان و نوجوانان بسیار نگران کننده است.
دکتر کریستف رپ متخصص بیماری های ویروسی در این باره می گوید: وضعیت بسیار پیچیده و نگران کننده است، چون آمار ها نشانگر افزایش واگیری ها، بستری ها و مرگ و میر ویروسی است. حال با شیوع ویروس انگلیسی ما در چهارراه اپیدمی قرارگرفته ایم که مشکلات را دو چندان کرده است.
به گفته وزیر بهداشت فرانسه روزانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر در این کشور به ویروس انگلیسی مبتلا می شوند. این در حالیست که طی ۲۴ ساعت اخیر فقط در شهر دییِپ؛ نزدیکترین شهر به انگلیس؛ ۳۴۵ نفر شامل ۱۴۱ پرستار به ویروس انگلیسی مبتلا شده اند.
در حال حاضر حدود ۲۹ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان های فرانسه بستری اند که وضع بیمارستان ها را پر تنش کرده است.
براساس آمار وزارت بهداشت فرانسه حدود ۲ درصد آزمایش های مثبت کرونا در این کشور مبتلایان به ویروس انگلیسی هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار