دهه شصتی ها رکورد دار بیکاری!

آفتاب نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۷
یک کارشناس بازار کار دهه شصتی ها را رکورددار بیکاری دانست و گفت: نتایج سامانه جامع اشتغال می تواند در اختیار سازمان ها و دستگاههای خصوصی و دولتی قرار گیرد و در تصمیم گیری های مربوط به بیمه بیکاری و بنگاه های اقتصادی بکار گرفته شود.

آفتاب نیوز :
علیرضا حیدری در گفت وگو با ایسنا، درباره مزایای راه اندازی سامانه جامع اشتغال ایرانیان اظهار کرد: قبلاً طرح هایی نظیر این مثل سامانه جامع بازار کار به اجرا درآمده بود که با دفاتر بیمه بیکاری و کاریابی ها در ارتباط بودند. بیکاران به مراکز کاریابی مراجعه کرده و هر دفتر به شکل جداگانه ثبت نام از بیکاران را برعهده می گرفت ولی سامانه ای به شکل مرکزی و الکترونیکی که تمام اطلاعات در آن متمرکز شود را نداشتیم.
وی ادامه داد: به طور حتم وجود چنین سامانه ای به شناسایی بیکاران و شاغلان بازار کار کمک می کند و اگر وزارت کار بتواند به شکل اصولی و کارشناسی و مدیریت شده این سامانه را راه اندازی کند و تمام جوانب راه اندازی آن را هم در نظر بگیرد اطلاعات به دست آمده کمک بسیار بزرگی به سازمان ها و دستگاه ها و حتی دولت برای تصمیم گیری های کلان خواهد بود.
این کارشناس بازار کار افزود: سامانه اشتغال ایرانیان سامانه ای تحت وب است که امکان رصد هر لحظه اطلاعات و تغییرات را دارد و ما باید متناسب با تغییرات برنامه ریزی کنیم و خروجی برنامه ریزی ها را مورد تحلیل آماری قرار بدهیم. اطلاعات این سامانه خام است و کارکردش می تواند چند منظوره باشد و بخش خصوصی و دولتی از آن در حوزه بیمه بیکاری، تأمین اجتماعی، بازار کار و بنگاه های اقتصادی استفاده کند.
حیدری با بیان اینکه دهه شصتی ها رکورددار بیکاری هستند و بیش از ۷۰ درصد بیکاران هم به آنها اضافه شده اند، گفت: می توانستیم خیلی زودتر چنین سامانه ای را برای رصد بیکاران و شاغلان ایجاد کنیم و نتایج آن را برای تحرک بازار کار و اشتغال فارغ التحصیلان بیکار بکار بگیریم ولی امروز با انبوهی از جمعیت فارغ ...

سرخط اخبار