مشاور سابق امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که از نظر وی رئیس جمهور کنونی آمریکا به حدی از بلوغ سیاسی نرسیده است که در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری، بی سروصدا کاخ سفید را ترک کند.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق دولت ترامپ در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان اعلام کرد که بسیار بعید است دونالد ترامپ در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) به خوبی و خوشی کاخ سفید را ترک کند.
بولتون که سپتامبر سال گذشته (شهریورماه 98) از دولت ترامپ کنار رفت، در خصوص رفتار احتمالی ترامپ در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری به سی ان ان گفت: «اجازه بدهید صریح صحبت کنم؛ اگر ترامپ شکست بخورد، با خوبی و خوشی کاخ سفید را ترک نخواهد کرد. باید اعتراف کنم که بسیار بعید می دانم او به این حد از بلوغ سیاسی رسیده باشد که در صورت شکست، راحت کنار برود.»
وی ادامه داد: «البته من فکر می کنم که با حضور مارک اسپر و مارک میلی در وزارت دفاع، مشکلی از این بابت نخواهیم داشت. تا زمانی که آنها هنوز در وزارت دفاع باشند، من هیچ نگرانی [بابت احتمال مقاومت ترامپ در برابر نتیجه انتخابات] ندارم. »
دونالد ترامپ طی ماه های اخیر بارها اعلام کرده که شکست وی در انتخابات آتی تنها از طریق تقلب دموکرات ها امکان پذیر است. مطرح شدن چنین اظهاراتی از سوی ترامپ به نگرانی محافل سیاسی آمریکا از احتمال مقاومت وی در برابر نتیجه انتخابات دامن زده است.
آلبرایت: ترامپ با مطرح کردن ادعای تقلب در انتخابات باعث بروز هرج و مرج می شود
نیویورک تایمز: ترامپ احتمالاً در انتخابات تقلب می کند
ترامپ: تنها راه شکست ما در انتخابات، تقلب است
گمانه زنی فرید زکریا درباره ماندن ترامپ در کاخ سفید با وجود شکست در انتخابات
دستیار سابق پنس: درباره ماندن ترامپ در کاخ سفید در صورت شکست در انتخابات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار