دانشگاه آزاد تبیین و مطالعه بیانیه گام دوم انقلاب را مورد مطالعه قرار دهد

ایسنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت های خوبی در زمینه اعضای هیأت علمی متخصص، رشته های تحصیلی متنوع و... دارد که باید با ایجاد گروه های مطالعاتی از این ظرفیت برای بررسی، تبیین و مطالعه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بهره گیرد.

به گزارش ایسنا، دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش رؤسای واحدهای دانشگاهی که به مناسبت سی وهفتمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در حال برگزاری است، ضمن تبریک سی وهفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه، اظهار کرد: دانشگاه آزاد سرمایه بزرگ ملی و دینی برای آموزش عالی است و افتخار دارد بعد از سی و هفت سال رتبه بزرگترین دانشگاه آزاد جهان را به خود اختصاص دهد.
وی ادامه داد: کیفیت دانشگاه آزاد اسلامی هدف اساسی است و اگر دانشگاه آزاد نبود استعدادهایی که شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه را نداشتند نمی توانستند وارد دانشگاه شوند، ولی دانشگاه آزاد این ظرفیت را دارد و می تواند با نگاهی فاخر آن را تقویت کند. ظرفیت دانشگاه به شکلی است که باید در سطح ملی به آن توجه شود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به دیدار اساتید با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از اساتید، اعضای هیأت علمی و پژوهشگران دانشگاه ها و مراکز علمی، جنبه اجتماعی علم و پاسخگویی به نیازهای اجتماعی به عنوان فلسفه علم و فناوری را مطرح کردند. اگر بخواهیم پیشرفت را به عنوان یک هدف اساسی و پیشرفت اسلامی ایرانی را به عنوان الگوی برجسته دنبال کنیم، راهش دانشگاه و حوزه است. این دو با درهم آمیختن حکمت نظری و عملی، مسیر رشد و پیشرفت را فراهم می کنند.
حجت الاسلام والمسلمین عاملی با بیان اینکه علم و فناوری در جهان در بسیاری از موارد بدون هدف عمل کرده و نوآوری ها هدف های ارزشمندی را دنبال نکرده اند، تصریح کرد: فاصله بین عقلانیت و نیرنگ بسیار کوتاه است؛ تولید سلاح های کشتار جمعی، تولید دانش های تسلط بر جهان، حرکت آگاهانه یا ...

سرخط اخبار