کارشناس هواشناسی اداره کل هواشناسی استان زنجان از کاهش دمای استان با خروج سامانه بارشی خبر داد و گفت: این کاهش دما تا 12 درجه زیر صفر هم پیش بینی شده است.

حسین سلطانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زنجان از خروج سامانه بارشی فعال از استان خبر داد و اظهار کرد: با خروج سامانه بارشی، دما کاهش می یابد.
کارشناس هواشناسی اداره کل هواشناسی استان زنجان کاهش دمای پیش بینی شده برای استان زنجان را حدود 12 درجه اعلام و تصریح کرد: این کاهش دما در شب و اوایل صبح مشهود خواهد بود.
وی از ثبت دمای 9 درجه زیر صفر در گرماب به عنوان پایین ترین دما در سطح استان طی روز گذشته خبر داد و گفت: بالاترین دمای این بازه زمانی با 13 درجه بالای صفر از گیلوان شهرستان طارم گزارش شده است.
سلطانی به کاهش 6 درصدی میانگین بارش ثبت شده در استان طی سال زراعی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته اشاره و تصریح کرد: میانگین بارش این بازه زمانی 136 میلی متر ثبت شده است.
کارشناس هواشناسی اداره کل هواشناسی استان زنجان ادامه داد: میزان بارش ثبت شده طی سال جاری در مقایسه با میانگین بلندمدت استان افزایش 17 درصدی یافته است.
وی به بارش های 24 ساعته گذشته در استان زنجان اشاره و تصریح کرد: بیشترین میزان بارش این بازه زمانی با 6 میلی متر از دندی گزارش شده است.
انتهای پیام/73004/ق20

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار