متخصص عفونی اظهار کرد: افرادی که دارای بیماری زمینه ای مانند نقص ایمنی، بیماری قلبی، عروقی، دیابت، فشار خون هستند و همچنین افراد مسن، بیشتر در معرض خطر و وضعیت کشنده این بیماری قرار دارند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ فاطمه محمدی، متخصص عفونی، درباره احتمال ابتلای مجدد بهبود یافتگان کرونا اظهار کرد: افرادی که دارای بیماری زمینه ای مانند نقص ایمنی، بیماری قلبی، عروقی، دیابت، فشار خون هستند و همچنین افراد مسن، بیشتر در معرض خطر و وضعیت کشنده این بیماری قرار دارند.
وی ادامه داد: چناچه این افراد به کرونا مبتلا شوند و بهبود یابند باز هم به دلیل شرایط مذکور ممکن است دوباره به این بیماری مبتلا شوند بنابراین باید دقت لازم را داشته باشند در معرض ابتلا قرار نگیرند چراکه داروهایی که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا استفاده می شود، درمان صددرصدی ندارد و یک درمان نسبی انجام می دهد.
این متخصص عفونی تصریح کرد: پرتکلی تهیه شده و اساتید اجماع و اعلام کرده اند چه داروهایی می تواند برای این بیماری موثر باشد بنابراین نمی توان گفت داروهایی که تجویز می شود در افراد ایمنی ایجاد می کند بلکه تا حدودی منجر بهبودی می شود.
وی خاطرنشان کرد: داروهایی که برای درمان کرونا استفاده می شود مربوط به بیماری آنفولانزا و مالاریا (هیدروکسی کلروکین) است البته داروی تامی فلو و H1N1 فعلا در بیماران سرپایی از فلوچارت خارج شده است اما اگر قرار به بستری یک بیمار باشد بسته به شرایط وی، داروهای دیگری مانند کلترا که داروی ضد ویروس ایدز است استفاده می شود چراکه این دارو عوارض زیادی دارد و باید بیماران تحت نظر باشند.
محمدی درباره گسترش بیماری و احتمال ضعیف تر شدن ویروس کرونا گفت: یک زنجیره انتقال وجود دارد و افراد ناقل حتی اگر علائم ظاهری نداشته باشند می توانند به راحتی ویروس را به دیگران منتقل کنند؛ اگر فردی بیماری زمینه ای نداشته باشد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار