خودنمایی چاره حل مشکلات نیست/سرمایه گذاری کلان در حوزه نفتی استان

خبرگزاری مهر شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر ، جلال میرزایی ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در راستای استفاده از ظرفیت های نفت و گاز برای توسعه استان ایلام و اشتغالزایی طی چند سال اخیر پیگیری ها و اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه پروژه لرزه نگاری بانکول به منظور شناسایی ظرفیت های میدان های نفت و گاز استان در سال جاری با پیگیری های متعدد آغاز شده است، گفت: در این پروژه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر مشغول به کار می شود.
وی ادامه داد: برای این پروژه بیش از ۶۰ میلیون یورو اختصاص یافته که نقش مهمی در اجرای پروژه های نفت و گاز در استان دارد.
نماینده مردم ایلام در مجلس افزود: طرح توسعه میدان گازی تنگه بیجار از دیگر موارد مهم پیگیری شده در سطح ملی بوده که قرار است چهار چاه جدید در میدان گاز تنگه بیجار به عنوان خوراک پالایشگاه گاز احداث شود.
وی افزود: یکی از دیگر از طرح های استان در بخثش نفت و گاز، پروژه pp در پتروشیمی ایلام است که این طرح نیز در مراحل نهایی است و با رایزنی های بسیار زیاد با بانک های عامل برای تامین تسهیلات ۳۰۰ میلیارد تومانی آن به زودی آغاز به کار می کند.
وی عنوان کرد: توسعه میدان های نفت و گازی آذر و چنگوله از دیگر موارد پیگیری شده در استان است که میدان آذر به سرانجام رسیده و مراحل مقدماتی میدان چنگوله در حال انجام است.
میرزایی عنوان کرد: برای این پروژه نیز بیش از سه هزار نفر مشغول به کار می شوند.
وی با اشاره به اینکه شرایط مناسب از جمله زمین، آب و وجود خوراک زمینه را برای احداث پتروشیمی هلیلان فراهم کرده است، افزود: این پروژه نیز تا پایان سال کلنگ زنی می شود.
در شرایط بسیار حساسی قرار داریم
وی تصریح کرد: از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار