رئیس سازمان چای کشور:

چای تولید داخل ۳۰ درصد نیاز کشور را تأمین می کند

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۴۶
لاهیجان- رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه تولیدات داخلی چای ۳۰ درصد نیاز کشور را تأمین می کند، گفت: امسال ۴۲ هزار تن چای وارد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، حبیب جهانساز ظهر چهارشنبه در نشست خبری در سالن اجتماعات سازمان چای، گفت: صنعت چای طی سنوات گذشته تا به امروز دچار تحولات زیادی شده است.
وی با اشاره به فراز و نشیب های بسیار صنعت چای طی سال های گذشته، افزود: امروز صنعت چای با تلاش دوباره چایکاران و مسئولان به پویایی دوباره رسیده و در بین چایکاران انگیزه به وجود آورد.
رئیس سازمان چای با بیان اینکه چای تولید داخل ۳۰ درصد نیاز کشور را تأمین می کند، اضافه کرد: صادرات چای ایرانی به کشورهای دیگر نیز ۱۰ میلیون دلار ارز آوری برای کشور به دنبال دارد.
وی با اشاره به حمایت های خوب انجام شده از چایکاران در سال های اخیر، تصریح کرد: طی سال های گذشته تولید چای در کشور ۹۰ هزار تن و چای خشک نیز ۱۷ هزار تن رسیده بود که امروز میزان برگ سبز چای تولیدی ۱۳۳ هزار تن و چای خشک نیز ۳۰ هزار تن رسیده است.
رئیس سازمان چای کشور ادامه داد: بررسی این روند نشان دهنده رشد ۵ تا ۱۰ درصدی در صنعت چای کشور است که زمینه را برای حضور و انگیزه بیشتر چایکاران فراهم کرده است.
وی با اشاره به حمایت صندوق توسعه چای از چایکاران، گفت: سرمایه اولیه این صندوق هفت تا هشت میلیارد تومان بود که امروز این سرمایه به ۸۷ میلیارد تومان رسیده که ۷۵ درصد سرمایه این صندوق مربوط به چایکاران است.
جهانساز با بیان اینکه دولت تمام مطالبات سهم خود نسبت به چایکاران را پرداخت کرده است، اضافه کرد: تنها ۲۰ درصد سهم کارخانجات چای باقیمانده که به زودی پرداخت می شود.
وی منطقی کردن قیمت تضمینی خرید برگ سبز چای را یکی دیگر از حمایت های انجام شده از چایکاران عنوان کرد و افزود: امروز رضایت نسبی در این زمینه میان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار