یکی از مشکلاتی که همیشه دامن گیر پی سی گیمرها می شود، فریم ریت نامتعادل برخی از بازی هاست. البته در بسیاری مواقع مشکل از خود گیمرها و تنظیمات گرافیکی بالایی است که روی بازی هایشان اعمال کرده اند. با این حال، برخی مواقع هم اینطور نیست و مشکلات از جای دیگری نشات می گیرند. به همین خاطر سعی کردیم در این مقاله به موضوع رفع مشکل فریم ریت بازی ها در ویندوز بپردازیم و از راهکارهایی برایتان بگوییم که ممکن است در این مورد به دردتان بخورد.
درایورهایتان را به روز کنید
به بیان ساده درایورها ارتباط بین سخت افزار و نرم افزار رایانه شما را برقرار می کنند. درایورهای به روز شامل آخرین نوآوری ها در فناوری نرم افزار هستند که توسط تولید کننده سخت افزار در اختیار کاربران قرار می گیرد. به طور کلی باید دو درایور اصلی را روی رایانه خود نصب داشته باشید: درایور GPU (واحد پردازش گرافیکی) و چیپست.
به روزرسانی درایور GPU عملکرد خروجی کارت گرافیک یک رایانه را ارتقا می دهد. همچنین درایور چیپست اجازه می دهد ارتباط مطلوب بین بخش های مختلف مادربرد با یکدیگر صورت گیرد. با این که انجام هیچ کدام از این کارها ضرورتی ندارد، اما با به روز رسانی درایورها از مزایایی بهره مند خواهید شد که پیش از این نداشتید.
برای انجام این کار مدل مادربرد و کارت گرافیک خود را مشخص کنید. پس از آن پارامترهای به دست آمده را همراه با تگ Driver در یک موتور جستجو وارد کرده و در صورت امکان به تب پشتیبانی (اگر چنین تبی وجود دارد) که درایورها در آن قرار دارد، بروید. برای شناسایی مدل مادربرد کلیدهای میانبر  Win key + R  را فشار دهید.
در پنجره باز شده عبارت cmd  را نوشته و سپس برای باز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار