رییس جمعیت هلال احمر کشورمان از افزایش ۴۰ درصدی پایگاه های امدادی و خدماتی این سازمان در عراق خبر داد.

دکتر علی اصغر پیوندی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر کشورمان در راهپیمایی اربعین گفت: امسال باتوجه به برداشته شدن ویزای بین دو کشور ایران و عراق و نیز دلایل دیگر جمعیتی بالغ بر ۳ تا ۳.۵ برابر سال گذشته به کشور عراق سفر کرده اند، که این مسئله روی ارائه خدمت هلال احمر در قسمت های مختلف تاثیرگذار است. با این وجود جمعیت هلال احمر این شرایط را پیش بینی کرده و در همین راستا امکانات لجستیک، نفرات، تجهیزات دارویی و پزشکی خود در کشور عراق را افزایش داد.
وی با بیان اینکه در مجموع پایگاه ها و مراکز درمانی هلال احمر در کشور حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است، گفت: سعی کردیم خدمت رسانی بهتر و با سهولت بیشتری برای زائران امام حسین (ع) صورت گیرد، اما به هر حال افزایش جمعیت زائران در خدمت رسانی ما تاثیرگذار است و امیدواریم که بتوانیم رضایت زائران را جلب کنیم.
پیوندی در مورد اقدامات هلال احمر در حوزه توریسم سلامت نیز گفت: با رییس جمعیت هلال احمر کشور عراق رابطه صمیمی و نزدیکی داریم و قرار است در حوزه توریسم سلامت فعالیت مشترک داشته باشیم. در همین راستا نیز به زودی تفاهم نامه رسمی و قراردادی با حضور وزیر بهداشت عراق، رییس جمعیت هلال احمر عراق و ایران به امضا خواهد رسید. در حوزه توریسم سلامت با توجه به علاقه مندی عزیزان عراقی به استفاده از توانمندی و تجربه پزشکی ایران و با توجه به سابقه دیرینه ای که داشتند و برای منسجم شدن این موارد، تصمیم گرفتیم که توریسم سلامت را با محوریت جمعیت هلال احمر عراق و جمعیت هلال احمر ایران دنبال کنیم که امیدواریم بتوانیم با کاهش هزینه ها یک روند مشخص و درست تری برای ارائه خدمت خیلی بهتر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار