هشدار هک به دارندگان خودرو های هوشمند!

تابناک شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۷:۵۸
در سال های اخیر صنعت خودروسازی با همکاری غول های تکنولوژی در جهان فناوری و سیستم های هوشمند جدیدی را به خودرو های تولید شده خود معرفی و عرضه کرده اند تا بتوانند نظر و رضایت مشتریان و رانندگان را جلب کرده و به این ترتیب سهم خود را در بازار های جهانی افزایش دهند.

بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری هشدار داده اند نرم افزار و سخت افزار های موجود در خودرو های هوشمند آسیب پذیری بالایی در برابر نفوذ هکر ها دارند.
به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، در سال های اخیر صنعت خودروسازی با همکاری غول های تکنولوژی در جهان فناوری و سیستم های هوشمند جدیدی را به خودرو های تولید شده خود معرفی و عرضه کرده اند تا بتوانند نظر و رضایت مشتریان و رانندگان را جلب کرده و به این ترتیب سهم خود را در بازار های جهانی افزایش دهند.
حالا به تازگی کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری با بررسی و تحقیقات جدید خود دریافت و هشدار دادند که نرم افزار و سخت افزار های موجود در خودرو های مدرن و هوشمند آسیب پذیری بسیار بالایی در برابر نفوذ هکر ها و مجرمان سایبری دارند که به خاطر سهل انگاری خودروسازان است چراکه آن ها خطر نفوذ هکر ها از طریق سیستم های هوشمند خودرو و احتمال سرقت آن را دست کم گرفته اند.
آن ها در ادامه گزارش خود خاطر نشان کردند هکر ها با تهیه ابزار های هک به سادگی قادر خواهند بود ایموبلایزر های خودرو را قطع کرده و و خودرو را به سرقت ببرند.
انتشار گزارش های این چنینی وظیفه و مسئولیت خودروسازان را چندین برابر بیشتر خواهد کرد تا به فکر ارائه سیستم های هوشمند با امنیت بسیار بالاتر افتاده و پروتکل های امنیتی بهتر و جدیدتری را برای خودرو های تولید شده خود اتخاذ کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار