خستگی، بخش جدایی ناپذیر زندگی پرمشغله ی امروزی است. بیشتر افراد برای رفع خستگی بدن به سراغ غذا ها و نوشیدنی های سرشار از کربوهیدرات، به ویژه مواد قندی و کافئین می روند.

به گزارش ایران خبر ، در این مطلب، به بررسی دلایل خستگی و خواب آلودگی و شناخت ویتامین ها و مواد غذایی ای که مصرف آن ها به رفع کسالت و خستگی بدن کمک می کنند، می پردازیم.
خستگی، بخش جدایی ناپذیر زندگی پرمشغله ی امروزی است. بیشتر افراد برای رفع خستگی بدن به سراغ غذا ها و نوشیدنی های سرشار از کربوهیدرات، به ویژه مواد قندی و کافئین می روند. اما این مواد غذایی، به شما انرژی موقت می دهند.
شاید برای شما این سوال پیش آید که برای رفع خستگی بدن چه بخوریم؟ در این مطلب، به بررسی دلایل خستگی و خواب آلودگی و شناخت ویتامین ها و مواد غذایی ای که مصرف آن ها به رفع کسالت و خستگی بدن کمک می کنند، می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.
علل خستگی بدن چیست؟
خستگی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه به بعضی از رایج ترین علل خستگی می پردازیم. مصرف بعضی از داروها، مانند دارو های ضدافسردگی یا آنتی هیستامین ها
نداشتن فعالیت بدنی کافی
دیر خوابیدن و زود بیدار شدن
بعضی از روش های درمانی، مانند اشعه درمانی، شیمی درمانی و…
خوردن بیش از حد تنقلات یا شیرینی جات
احساس اضطراب، افسردگی یا عصبانی بودن
مشغله ی زیاد کاری و نداشتن استراحت و تفریح کافی
داشتن مشکلات مالی یا شخصی
کمبود کدام ویتامین ها و مواد معدنی سبب خستگی می شود؟
علاوه بر عللی که در بالا ذکر کردیم، کمبود بعضی از ویتامین ها و مواد معدنی سبب خستگی می شوند. در ادامه به بعضی از آن ها اشاره می کنیم.
ویتامین C
ویتامین C نقش بسیار مهمی در سیستم ایمنی بدن دارد. اگر دچار کمبود این ویتامین ضروری شوید، نه تنها احساس خستگی می کنید، بلکه ممکن است عوارض دیگری همچون درد مفاصل، تورم ...

سرخط اخبار