ایسنا/یزد سرپرست فرمانداری ابرکوه به دنبال افزایش شیوع بیماری کرونا در این شهرستان نسبت به برخورد جدی با متخلفان در صورت مشاهده تجمع و رعایت نشدن محدودیت ها و اصول بهداشتی هشدار داد.

«محمدحسین امامی» پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا با تأکید بر اینکه طرح شهید سلیمانی و بیماریابی باید در سراسر شهرستان به صورت یکسان انجام شود و تمرکز تنها روی شهرها قرار نگیرد، اظهار کرد: جهت جلوگیری از تجمع در آرامستانها، شهرداری های ابرکوه و مهردشت و بخشداری با همکاری نیروی انتظامی اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند.
وی در ادامه محدودیت فعالیت اصناف تا ساعت ۲۱ در این شهرستان و خدمت نرساندن به افراد بدون ماسک تاکید کرد و گفت: ساعت مجاز برای فعالیت تالارهای پذیرایی نیز تا ساعت ۲۱ تعیین شده و باید به صاحبان تالارها اطلاع رسانی و تعهد کتبی از آنان اخذ شود ولی در صورت ادامه داشتن روند افزایش بیماری مجبور به تعطیلی کامل تالارها و همچنین کانون های تجمع خواهیم بود.
امامی با بیان این که گزارش ها حاکی از رعایت نشدن موازین بهداشتی در مدارس است، ادامه داد: مدارس باید تعطیل و کلیه آزمون ها به صورت غیرحضوری برگزار شود. ضمن این که نظارت شدید باید روی بانک ها، مطب پزشکان و داروخانه ها نیز صورت گیرد و در صورت رعایت نشدن اصول بهداشتی با هماهنگی دادستان این مراکز تعطیل شود.
سرپرست فرمانداری ابرکوه همچنین بر جلوگیری از برگزاری تجمعات در باغ ها تأکید و پیشنهاد قطع خدمات آب و برق و همچنین زدن برچسب های اخطار روی درب باغ ها را مصوب کرد.
«عبدالحسین اکرمی»رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز اظهار کرد: تا پایان دی ماه تعداد چهار هزار و ۵۴۳ مورد تست PCR در شهرستان انجام و در مجموع از ابتدای شیوع کرونا تا پایان دی ماه، دو هزار و ۱۶۷ مبتلا به کرونا در ابرکوه شناسایی شده است.
این مسئول ادامه داد: در طول دی ماه ۱۳۲ کرونا مثبت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار