گروه استان ها رئیس قوه قضائیه گفت: کسانی که فکر می کنند مشکلات با مذاکره حل می شود اشتباه می کنند و تفکر حل مشکلات کشور از طریق مذاکره اشتباه است.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان ، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان سمنان با تأکید بر این نکته که مردان و زنان عادل می توانند عدالت را در جامعه برپا کنند، گفت: همه بخش های نظام باید خود را موظف به اجرای عدالت بدانند.
رئیس قوه قضائیه عدالت را از جمله صفات برجسته انبیا و اولیای الهی دانست و عنوان کرد: ما نیز در جامعه اسلامی باید به دنبال نظام اداری عادلانه باشیم و بدانیم که امروز توجه به قانون و قانونمداری برای دست اندرکاران باید یک اصل باشد و هیچ کس به خودش اجازه ندهد حقوق مردم، حقوق خاص افراد و حقوق عامه را پایمال کند.
آیت الله رئیسی خواسته های نفسانی را یکی از اصلی ترین عوامل نادیده گرفتن عدالت از سوی افراد برشمرد و تأکید کرد که هم شناخت حق و هم گرایش و ایستادگی در مسیر آن، دارای اهمیت فراوان است.
رئیس قوه قضائیه در ادامه فساد را نقطه مقابل عدالت دانست و عنوان کرد: خارج شدن از مسیر عدالت، همان قرار گرفتن در راه فساد است و اگر ما می خواهیم در مردم امیدآفرینی داشته باشیم باید در راه اجرای عدالت و قانونمداری همت کنیم.
آیت الله رئیسی با تأکید بر این نکته که امروز ملاک اجرای عدالت «قانونمداری» است، تصریح کرد: دستگاه اجرایی، قضایی و سایر دستگاه های کشور باید به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی احترام گذاشته و آن را اجرا کنند.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به وجود ذخایر معدنی و امکانات گسترده صنعتی و کشاورزی در استان سمنان گفت: زمینه کسب و کار سالم در استان سمنان در حوزه های مختلفی وجود دارد.
آیت الله رئیسی شاخص های کسب و کار در استان سمنان را قابل قبول دانست و با تاکید بر لزوم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار