بالگرد هلال احمر مازندران برای امدادرسانی به ۵۰ خانوار گرفتار در برف به ارتفاعات آلاشت سوادکوه اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز مازندران ، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر مازندران به بارش برف و کولاک ۲۴ و ۲۵ ابان در استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون راه ارتباطی ۵ روستای لرزنه، اسبو کلا، نجارکلا، لاکوم و گردنه سر در شهرستان سوادکوه به دلیل بارش سنگین برف بسته است.
غلامعلی فخاری از اعزام بالگرد امداد ونجات هلال احمر و ارسال آذوقه و لوازم گرمایشی به این مناطق خبر داد و افزود: در این روستا ها ۵۰ خانوار گرفتار برف هستند و قرار است.
او با بیان اینکه دو تیم امداد و نجات کوهستانی این آذوقه ها را بین روستاییان گرفتار در برف توزیع خواهند کرد، گفت: بالگرد هلال احمر درهنگام بازگشت دو مصدوم را به بیمارستان منتقل خواهد کرد.
فخاری افزود: امدادگران جمعیت هلا ل احمر در محور گلوگاه به دامغان، محور ساری – کیاسر، مناطق گردنه آلاشت و در برخی مناطق روستایی آلاشت و چند محور کوهستانی دیگر استان به ۱۵۸ خانوار گرفتار در برف امدادرسانی کردند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه ۱۱۵ خودروی گرفتار در برف در این مدت امداد رسانی شد، گفت: ۴۶ نفر نیز در پایگاه های هلال احمر اسکان اضطراری دریافت کردند.
او افزود: بر اثر بارش باران دو روز گذشته برخی منازل شهر های بابلسر، بابل، جویبار و قائمشهر دچار آبگرفتگی شده بودند از خدمات هلال احمر بهره مند شدند.
فخاری گفت:در این مدت ۳۰ امدادگر در ۱۰ تیم امدادی هلال احمر به افراد گرفتار در برف خدمات رسانی کرده اند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار