نبض کُندِ توليد در فنوج + فیلم

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۱۷
با وجود اينکه هر روز خبرهايي از گراني مرغ و تخم مرغ به گوش مي رسد، همه منتظرند تا توليد بيشتر شود اما، مشکلاتي چرخه مرغداري هاي فنوج را به خطر انداخته است.

به گزارش  خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان ، جمیل نارویی، کار آفرین و مالک دو واحد مرغداری صنعتی 40 هزار قطعه ای در فنوج به خبرنگار ما گفت: بالا رفتن نهادهای دامی، عدم تحویل به موقع سوخت، هزینه بسیار بالای حمل و نقل نهاده وجوجه از دیگر استانهای کشور، از مهمترین مشکلات  پرورش دهندگان مرغ  در این شهرستان است.
وی  گفت: مرغداران  خوراک طیور را از طریق سامانه بازارگاه به صورت سهمیه ای باید خریداری کنند، اما در این سامانه،  سهمیه  به صورت کامل  و متناسب با دوره پرورش، تخصیص داده نمی شود و مرغداران ، مابقی خوراک مورد نیاز طیور خود را  با چند برابر قیمت مصوب، از بازار آزاد تهیه می کنند.
 نارویی افزود: پروتئین قابل هضم نهادهایی که  ازطریق  سامانه بازارگاه و یا بازار آزاد خریداری می شود، بسیار پائین است و 30  تا 50 درصد ناخالصی هایی مثل بُرادهٔ چوب، خاک و  آجر دارند که این موضوع باعث افزایش آمار تلفات  و رشد نا متوازن مرغ در مرغ داری ها شده است.
قاضی،  رئیس جهاد کشاورزی فنوج گفت: از سال 93 ، تولید گوشت مرغ در فنوج به  بیش از  هزار تن رسیده ، در حالی  که تا قبل از آن  گوشت مرغ  مورد نیاز این شهرستان از دیگر شهرهای استان  و سایر  استانها تامین می شد. 
منبع: خبرگزاری صداوسیما
کپی لینک https://www.iribnews.ir/00CYRg
خبرهای مرتبط
اختصاص ۲۴۰۰ تن برنج هندی طرح تنظیم بازار به خراسان رضوی
حل مسائل زنجیره فولاد نیازی به قانون ندارد
قاچاق ناکام مرغ زنده و چوب در شرق کرمان
نگهداری کمیاب ترین پرنده ها در باغ پرندگان اصفهان
افزایش ۵۰ درصدی جوجه ریزی در کاشان
توقیف هزار و ۸۰۰قطعه مرغ فاقد مجوز در شهرستان سربیشه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار