فیلم های معروفی که از شخصیت های سیاسی ساخته شده اند + تصاویر

باشگاه خبرنگاران چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۴:۲۱
از زمانی که سینما پایه گذاری شد، یکی از محبوب ترین سوژه های فیلمسازان پرداختن به زندگینامه های سیاسی معرفی شد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ،  از زمانی که سینما پایه گذاری شد، یکی از محبوب ترین سوژه های فیلمسازان پرداختن به زندگینامه های سیاسی معرفی شد. نخستین فیلم های سیاسی در حقیقت ماشین های پروپاگاندای قدرتمند بودند، اما به تدریج و با بسط و توسعه تکنیک های هنری، المان های مختلفی به ساختار آن ها اضافه شد.
در ادامه با هفت فیلمی که بر پایه زندگی شخصیتی سیاسی ساخته شده است، آشنا می شوید.
آقای لینکلن جوان- ۱۹۳۹
فیلم «آقای لینکلن جوان» را جان فورد در سال ۱۹۳۹ روی پرده برد. در این فیلم هنری فوندا در نقش لینکلن جوان به ایفای نقش می پردازد. در اوایل قرن نوزدهم آبراهام لینکلن، مغازه داری جوان، پس از مرگ دختری که به او علاقه مند است، تصمیم می گیرد در رشته حقوق تحصیل کند.
پس از پایان تحصیلاتش در شهر اسپرینگ فیلد، کار وکالت را آغاز می کند و در نخستین پرونده ای که به او ارجاع می شود، دو برادر متهم به قتل را [که حتی مادرشان به قاتل بودن یکی از آنان ظنین است]تبرئه می کند. حالا لینکلن جوان به سوی آینده ای روشن گام برمی دارد...
لینکلن- ۲۰۱۲
استیون اسپیلبرگ در فیلم درام تاریخی «لینکلن»، دانیل دی لوئیس را در نقش آبراهام لینکلن و سالی فیلد را در نقش ماری تاد لینکلن، همسر لینکلن نشاند تا یکی از ماندگارترین فیلم های تاریخی که حول زندگی شخصیتی سیاستمدار می چرخد را جلوی دوربین ببرد.
فیلم بر وقایع ۴ ماه پایانی زندگی لینکلن متمرکز است و تلاش های او، برای به تصویب رساندن سیزدهمین اصلاحیه قانون اساسی ایالات متحده امریکا توسط مجلس نمایندگان را به تصویر می کشد. پس از تصویب این اصلاحیه بود که برده داری در امریکا ممنوع اعلام ...