عصر دیروز مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در آسیا پیگیری شد که در اردن، تیم ملی عراق و بحرین به نتیجه ای بهتر از تساوی بدون گل دست پیدا نکردند.

به گزارش ایسنا، این تساوی بیش از هر کسی، برای تیم ملی ایران خوشایند بود و قطعا هواداران و اعضای تیم ملی از این اتفاق خوشحال شدند.
پس از شکست های متوالی ایران در دیدار برابر بحرین و عراق، شانس ملی پوشان ایران برای راهیابی به عنوان صدرنشین مرحله سوم انتخابی جام جهانی تاحدودی کاهش یافت اما اکنون امید به تیم ملی برگشته است.
*جدول گروه
در حال حاضر تیم ملی ایران با یک بازی کمتر نسبت به تیم های گروه، با ۶ امتیاز سوم است. عراق با ۱۱ و بحرین با ۹ امتیاز اول و دوم هستند اما یک بازی بیشتر انجام داده اند.
هنگ کنگ و کامبوج نیز دیگر تیم های این روه هستند که به ترتیب با ۵ و یک امتیز در رده چهارم و پنجم قرار گرفتند.
*اگر ایران ۴ بازی آینده را ببرد
مارک ویلموتس بعد از شکست با عراق گفت که تیمش چاره ای جز پیروزی در چهار بازی دور برگشت ندارد.
تا قبل از بازی عراق و بحرین، کسب چهار پیروزی در دور برگشت، تضمینی برای صدرنشینی ایران نبود اما اکنون تیم ملی با کسب ۱۲ امتیاز دور برگشت و شکست دادن ۴ رقیب خود، ۱۸ امتیازی خواهد شد که به این ترتیب با صدرنشینی در گروه، به طور قطع راهی مرحله بعد خواهد شد.
در صورتی که ایران عراق را در تهران ببرد و در عوض عراق دو بازی دیگر خود برابر کامبوج و هنگ کنگ را احتمالا با برد پشت سر بگذارد، در نهایت ۱۷ امتیازی می شود و نمیتواند صدرنشین شود.
بحرین هم مانند عراق، اگر به ایران ببازد و کامبوج و هنگ کنگ را شکست دهد، در نهایت ۱۵ امتیازی می شود و نمی تواند به ایران ۱۸ امتیازی و عراق ۱۷ امتیازی دست یابد و حتی نمی تواند به مرحله بعد جام جهانی راه یابد.
*اگر تیم ملی نتواند عراق یا بحرین را شکست دهد
اگر دو پیروزی راحت برابر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار