تصمیم ترامپ علیه سپاه پاسداران ایران این نیرو را تقویت می کند

خبرگزاری آنا سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷
یک موسسه برجسته آمریکایی تصریح کرد که تصمیم کاخ سفید مبنی بر گنجاندن سپاه پاسداران ایران در لیست سازمان های تروریستی تنها به تقویت بیشتر این نهاد انجامیده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنا از وب سایت موسسه تحقیقاتی شورای آتلانتیک، تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر گنجاندن سپاه پاسداران ایران در لیست سازمان های تروریستی خارجی تنها به تقویت بیشتر این نهاد انجامیده است.
این موسسه ادامه داد: «تصمیم کاخ سفید برای تروریستی خواندن سپاه ایران به منظور اعمال فشار حداکثری بر ایران بود تا تهران نقش منطقه ای خود را کنار گذاشته و برنامه موشکی اش را هم محدود کند اما نه تنها اهداف آمریکا محقق نشد بلکه نتیجه عکس هم داشت به طوری که وجهه داخلی سپاه تقویت شده، نقش منطقه ای این نیرو مشروعیت بیشتر یافته و در ضمن، فعالیت های موشکی کشور نزد مردم ایران ایران، مقبولیت بیشتری یافته است.»
هفته گذشته ترامپ بر اساس بند ۲۱۹ قانون «اینا» سپاه پاسداران ایران را به عنوان سازمان تروریستی خارجی شناسایی کرد و این اقدام بی سابقه در تروریست خواندن نیروی رسمی نظامی یک کشور به عنوان سازمانی تروریستی باعث شد که تهران به مقابله به مثل روی آورده و مرکز فرماندهی نیروهای آمریکایی در منطقه موسوم به سنتکام را سازمانی تروریستی اعلام کند.
روز دوشنبه هم وزارت امور خارجه آمریکا به طور رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تروریست خواند و پورتال خود را به روز رسانی کرد.
با توجه به این به روزرسانی، اکنون نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به زعم آمریکایی ها در کنار گروه های تروریستی همچون داعش و النصره قرار دارد.
پیش تر افکار عمومی منطقه، شخصیت های سیاسی، تحلیل گران و صاحب نظران جهانی، آمریکا را از این اقدام بر حذر داشته و درباره عواقب آن هشدار داده بودند.