مهدی ایمانی شهمیری:

دغدغه سینمای شاعرانه را دارم/ جشنواره‌ فیلم کوتاه به زیرمتن‌ها می‌پردازد

لوگوی برنا نیوز برنا نیوز . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۰:۸
مهدی ایمانی شهمیری می گوید جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به زیر متن ها اهمیت می دهد و به همین دلیل جشنواره بسیار معتبری است.

به گزارش برنا، مهدی ایمانی شهمیری، کارگردان، در گفت وگو باستاد خبری ، درباره موضوع فیلم کوتاه«پریزاد» که در سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، حضور دارد، گفت: فیلم من درباره نوعی از بافت، به نام گلیچ است که در روستاهای مرزی سمنان و مازندران رواج داشته و این روزها رو به فراموشی است. این بافت پیشینه کهنی دارد و طبق یک افسانه محلی نسبتش به یک پری می رسد.
او درباره علت ساخت این فیلم اظهار کرد: موضوع پروپوزال دوره کارشناسی ارشد من، «بازنمایی سبک شاعرانه در فیلم» بود. به صورت معمول فیلم هایی که ریتم کند و قاب بندی های چشم نواز دارند را شاعرانه تلقی می کنیم. درحالی که طبق تعریف شعر، ساختار عروضی و قافیه و حتی در شعر نو ریتم و آهنگ وجود دارد و در دل هر شعری آرایه های ادبی و صور خیال را می بینیم. درنتیجه فیلمی شاعرانه تلقی می شود که این صور خیال را در تصویر بازنمایی کند.
ایمانی ادامه داد: مدت ها بود که دغدغه سینمای شاعرانه را داشتم و در اطراف خودم که ساکن شهمیرزاد هستم به این نوع بافت و افسانه برخوردم. در نتیجه تصمیم گرفتم این فضا را به وسیله سینمای شاعرانه به تصویر بکشم.
این کارگردان درباره حضور فیلمش در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، توضیح داد: جشنواره فیلم کوتاه تهران، معتبرترین جشنواره به لحاظ بین المللی در ایران است. پس این جشنواره جدی گرفته می شود و آثاری که در جشنواره حضور دارند به خوبی دیده می شوند.
او درباره علت اعتبار این جشنواره نیز توضیح داد: جشنواره فیلم کوتاه تهران، بهترین فیلم های کوتاه ایران را در درون خودش جمع آوری می کند. در این جشنواره کمتر فیلم ضعیف می بینیم و اغلب آثار سطح بالایی دارند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار