ساری - ایرنا - چهل و هشتمین سالگرد سید حسین فلاح نوشیروانی که به عنوان الگویی برای بسیاری از خیرین مازندران است، لغو و هزینه آن صرف شکست ویروس کرونا شد.

هر ساله دهه آخر اسفندماه همزمان با سالگرد درگذشت مرحوم نوشیروانی این خیر بنام بابلی جمع زیادی از خیرین و دوستداران این چهره فاخر نیکوکار با محوریت دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل بر سر مزارش در روستای نوشیروانکلا حضور یافته و یاد و نام این خیر بزرگ را گرامی می دارند.
بسیاری از دوستداران نوشیروانی که امروز بالای ۸۰ سال سن دارند بخشندگی و سخاوت نوشیروانی را در طول عمرش بی نظیر خواندند و امروز نیز آرامش نخواهد داشت مگر اینکه در این زمانی که ویروس کرونا به جان مردم افتاده و یکی از دغدغه های اصلی و مهم وی بهداشت و درمان بوده، برای کمک و دستگیری شتاب نکنیم.
 محلی ها و اطرافیان مرحوم نوشیروانی می گفتند که یک ماه مانده بود به عید سال نو مرحوم نوشیروانی به اتفاق همسرش خیاط به خانه می بردند و برای همه یتیمان لباس نو می دوخت تا آنها هم خوشحال سال نو را جشن بگیرند و این می تواند درس بزرگی باشد تا تعداد زیادی از مردم مازندران به خصوص بابل در آستانه سال نو که با ویروس کرونا دسته و پنجه نرم می کنند برای کمک به کادر درمانی بیمارستان ها اقدامی شایسته انجام دهند تا انها نیز از این ویروس ناخوانده جان سالم بدر ببرند.
دهیار روستای نوشیروانکلا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: برای رعایت نکات بهداشتی بر اساس توصیه های پزشکی جهت جلوگیری از تجمعات چهل و هشتمین سالگرد مرحوم نوشیروانی برسر مزارش در این روستا برگزار نشد و هزینه سالگردش صرف ضد عفونی ، آهک پاشی و تولید ماسک شده است.
سید فاطمه طالبی شیروانی افزود: تاکنون هر ساله یک روز از دهه آخر اسفند مراسم باشکوه مردمی بر سر مزارش برای این خیر در روستای نوشیروانکلا برگزار می شد که این امر برای امسال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری