عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس از تدوین طرح استیضاح وزیر جهادکشاورزی از سوی اعضای کمیسیون متبوعش خبر داد.

رحمت الله نوروزی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلسگروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به وضعیت نابسامان قیمت مرغ در هفتههای اخیر، گفت: کمیسیون کشاورزی مجلس با دعوت از وزرای جهاد کشاورزی و صمت پیگیر موضوع بوده و تا حصول نتیجه، بررسیها را ادامه خواهد داد.
نماینده مردم علیآباد کتول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خصوص گرانیهای قیمت مرغ هشدارهایی از ماهها قبل به مسئولان داده شده بود، افزود: متاسفانه در ماههای اخیر قیمت نهادههای دامی از ٢ هزار و ۵٠٠ تومان به ١۵ هزار تومان رسیده از این رو با توجه به این افزایش قیمت پیشبینی گرانی مرغ دور از ذهن نبوده است.
وی با تاکید بر اینکه سوءمدیریت در بحث بازار قیمتهای فعلی را رقم زده است، تصریح کرد: اگر مدیریت بازار باز هم به این شکل صورت بگیرد قطعا قیمت مرغ به ۴۰ هزار تومان نیز خواهد رسید.
وزارت جهاد کشاورزی باید تدابیر لازم را برای ثبات قیمتها اتخاذ کند
این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید تدابیر لازم را برای تامین مرغ مورد نیاز کشور برای ثبات قیمتها اتخاذ کند، گفت: در بحث ساماندهی قیمتها در بازار باید اختیارات وزارت جهاد کشاورزی دوباره احیا شده و موازیکاری میان این وزارتخانه و وزارت صمت برطرف شود.
نوروزی با تأکید بر اینکه کمیسیون کشاورزی مجلس جلسات مستمری با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، صمت و همچنین گمرک برگزار کرده است، افزود: تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم دغدغه مردم را کاهش داده و با ساماندهی قیمتها تامین کالاهای اساسی را تسهیل کنیم.
وی همچنین با اشاره به گرانی گوشت قرمز در ماههای اخیر، گفت: در حال حاضر قشر اعظمی از مردم توانایی خرید گوشت قرمز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار