اعلام نامزدی سردار دهقان در شرایطی است که جریان اصولگرا می خواهد چهره ای نظامی برنده انتخابات ۱۴۰۰ باشد. هر چند دهقان چهره ای میانه رو و بیشتر نزدیک به اعتدالگرایان است.

با اعلام کاندیداتوری حسین دهقان، انتخابات ریاست جمهوری 1400 نخستین نامزد رسمی خود را شناخت.
به گزارش عصر ایران در حالی که بیش از 6 ماه به انتخابات ریاست جمهوری در 28 خرداد 1400 باقی مانده است و از حدود 2 ماه قبل رسانه ها و محافل سیاسی گمانه زنی هایی را در مورد کاندیداهای احتمالی انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری آغاز کرده بودند، حسین دهقان فرمانده نظامی ارشد سپاه و  مشاور کنونی مقام معظم رهبری در صنایع نظامی با اعلام رسمی کاندیداتوری خود چراغ اول را روشن کرد.
دهقان که از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران در سال های جنگ است، سابقه ریاست بنیاد شهید، فرماندهی نیروی هوایی سپاه پاسداران، جانشین رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران و قائم مقامی وزیر دفاع را در دوره های مختلف در کارنامه دارد.
اعلام نامزدی سردار دهقان به انتخابات ریاست جمهوری در شرایطی است که جریان اصولگرا تمایل دارد چهره ای نظامی برنده انتخابات ۱۴۰۰ باشد. البته با توجه به این که سردار دهقان   چهره ای میانه رو و بیشتر نزدیک به اعتدالگرایان است بعید است که هسته قدرتمند اصولگرایان از کاندیداتوری او حمایت کنند.
پیشینه و سوابق
حسین دهقان متولد 1335 (64 ساله) در روستای پوده استان اصفهان است.
وی هم اکنون عضو سپاه و مشاور مقام معظم رهبری در صنایع نظامی است و قبلا این سمت ها را در برعهده داشت: 
 - از ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۹ : جانشینی فرمانده نیروی هوایی سپاه
- از ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۰ :  فرماندهی نیروی هوایی سپاه پاسداران
- از ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵ : جانشین رئیس ستاد مشترک سپاه
- دولت هفتم: قائم مقام وزیر دفاع
- دولت های هشتم و نهم: معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید
- دولت یازدهم : وزیر دفاع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار