مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وزش باد شدید در بیشتر مناطق کشور از اواسط هفته گفت:همچنین سامانه بارشی از عصر امروز (27 بهمن ماه) به کشور وارد خواهد شد.

آفتاب نیوز :
صادق ضیاییان اظهار کرد: با توجه به آخرین نقشه های پیشیابی هواشناسی از بعد از ظهر امروز (27 بهمن ماه) با ورود سامانه بارشی از شمال غرب ابتدا در این مناطق و به تدریج در غرب کشور شاهد بارش برف خواهیم بود. همچنین از اواخر وقت با شمالی شدن جریان ها روی غرب دریای خزر بارش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما در گیلان و اردبیل آغاز می شود.
وی ادامه داد: طی روز دوشنبه (28 بهمن ماه) این سامانه بارشی علاوه بر مناطق ذکر شده در دامنه های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه های البرز و شمال شرق فعال است و بارش باران کل سواحل شمالی را فرا می گیرد و در اواخر وقت فردا از شمال شرق کشور خارج می شود.
به گفته ضیاییان طی روز سه شنبه (29 بهمن ماه) در پاره ای از مناطق شمال شرق، شمال غرب و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت و طی روز چهارشنبه (30 بهمن ماه) به تدریج با ورود سامانه بارشی از غرب کشور، بارش در استان های واقع در نوار غربی آغاز می شود و از بعد از ظهر و اوایل شب دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران را در بر می گیرد.
وی با اشاره به این که فعالیت این سامانه طی روزهای پنج شنبه و جمعه (1 و 2 اسفندماه) در نیمه غربی و شمال شرق کشور خواهد بود، تصریح کرد: طی روز شنبه بارش پراکنده در شرق و شمال شرق کشور داریم.
ضیاییان اضافه کرد: از بعد از ظهر روز چهارشنبه (30 بهمن ماه) برای استان های واقع در جنوب غرب و طی روز پنج شنبه (1 اسفندماه) برای جنوب غرب، جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق و طی روز جمعه (2 اسفندماه) در جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق وزش باد شدید پیش بینی می شود. همچنین از بعدازظهر روز پنج شنبه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار