قربانیان با بیان اینکه ۶ پایگاه طرح سنجش در نواحی یک و دو شهر همدان و شهرستان های ملایر، اسدآباد، نهاوند و بهار دایر است، گفت: فعالیت این پایگاه ها تا ۱۵ آبان سال جاری ادامه دارد.

«پروین قربانیان » در گفت و گو با خبرنگار شبستان در همدان گفت: تاکنون ۵ هزار و ۴۱۱ نوآموز پیش دبستانی در 6 پایگاه مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
رییس آموزش و پرورش استثنایی استان همدان افزود: انجام معاینات بینایی، شنوایی، اختلالات جسمی – حرکتی، بهداشت دهان و دندان در این پایگاه ها مورد بررسی قرار می گیرد.
 وی با بیان این که در سطح استان 6 پایگاه طرح سنجش در نواحی یک و دو شهر همدان و شهرستان های ملایر، اسدآباد، نهاوند و بهار دایر است، خاطرنشان کرد: فعالیت این پایگاه ها تا 15 آبان سال جاری ادامه دارد.
قربانیان با تأکید بر اهمیت بحث غربالگری در سنجش سلامت، یادآور شد: شناسایی و مداخله بهنگام در پیشگیری از معلولیت ها و رفع مشکلات آموزشی مؤثر و نظامی حمایتی در ارائه خدمات بهینه در زمینه آموزشی و تربیتی است.
وی بیان کرد: در این برنامه نوآموزان در زمینه بینایی، شنوایی، قد و وزن، دهان و دندان، آمادگی تحصیلی، اختلال رفتاری - گفتاری و اُتیسم با هدف شناسایی اختلالات جسمانی و ارزیابی سطح آمادگی تحصیلی سنجش می شوند.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی همدان با بیان اینکه نوآموزان پیش دبستانی که در پنج سالگی سنجش می شوند برای دوره ابتدایی نیاز به سنجش مجدد ندارند، گفت: سنجش به موقع نوآموزان پیش از ورود به مدرسه باعث می شود مشکلات شنوایی، بینایی و گفتاری شناسایی و در اغلب موارد با سمعک، عینک و یا جلسات گفتار درمانی و کار درمانی اصلاح شوند.
وی با تأکید بر اهمیت و ضرورت برنامه مذکور در تسهیل شرایط یادگیری نوآموزان و پیگیری مشکلات آنان، اجرای دقیق سنجش نوآموزان پیش دبستان را گامی مؤثر در جلوگیری از افت تحصیلی و ارائه خدمات آموزشی متناسب با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار