واگذاری ۶ خانه تاریخی برای رونق صنایع دستی در استان فارس

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷
مراسم هفته نکوداشت صنایع دستی در استان فارس برگزار شد و مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس از واگذاری ۶ خانه تاریخی در جهت رونق صنایع دستی خبر داد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز ، مصیب امیری ظهر امروز در مراسم هفته نکوداشت صنایع دستی استان فارس با اشاره به اینکه حمایت از صنایع دستی یکی از مقولات حمایت از رونق تولید است، اظهار داشت: یکی از برنامه های اساسی امسال در صنایع دستی استان فارس آموزش است و امسال 3 هزار نفر آموزش می بینند. 
وی با بیان اینکه احیای 2 رشته منسوخ شده صنایع دستی از دیگر برنامه های امسال است، گفت: ثبت بین المللی جغرافیایی خاتم شیراز و ثبت ملی و پس از آن ثبت جهانی شیراز به عنوان شهر صنایع دستی از دیگر برنامه های امسال است که تا پایان سال محقق می شود. 
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس با اشاره به فعالیت بازارچه های دائمی و فصلی صنایع دستی در استان افزود: یکی از این بازارچه ها امروز افتتاح می شود که نخستین بازار تجاری صنایع دستی کشور نیز است و آذرماه هم بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی در شیراز آغاز به کار می کند.
واگذاری 6 خانه تاریخی به صنایع دستی 
امیری بیان کرد: یکی از مهم ترین موضوعات در صنایع دستی بازاریابی است و به همین دلیل تلاش شده تا با برگزاری نمایشگاه های مختلف و شرکت در آنها زمینه فروش و بازاریابی محصولات فراهم شود. 
وی با اشاره به اینکه برخی از خانه های تاریخی در اختیار میراث فرهنگی قرار گرفته است، تصریح کرد: 6 خانه نیز تا پایان سال به میراث فرهنگی واگذار می شود که در رونق صنایع دستی تاثیرگذار است. 
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس انعقاد تفاهم نامه با دستگاه های مختلف در راستای رونق صنایع دستی را یکی دیگر از برنامه های امسال عنوان و بیان کرد: نخستین تفاهم نامه با اداره کل استاندارد بسته شده و با شهرداری شیراز نیز ...

سرخط اخبار