بازداشت قاتل چند ساعت پیش از فرار از کشور

خبر آنلاین پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۹
معاون مبارزه با جرایم جنایی تهران بزرگ، از بازداشت یک قاتل پیش از فرار از کشور خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین ، ساعت 22:30 مورخه 97/012/09 وقوع درگیری منجر به جرح در مقابل یکی از برجهای مسکونی محدوده دریاچه چیتگر به کلانتری 181 عوارضی اعلام شد.
با حضور مأموران کلانتری مشخص شد فردی حدوداً 28 ساله به علت اصابت جسم تیز به ناحیه چپ قفسه سینه دچار جراحت شدید شده که بلافاصله هماهنگی های لازم انجام و این شخص به بیمارستان منتقل شد.
با وجود انجام اقدامات درمانی، در ساعت 30 دقیقه بامداد مورخه 1397/12/10 به کلانتری 181 اعلام شد که این شخص فوت کرده است.
به این ترتیب پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد تشکیل و برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و تحقیقات میدانی از همان شب حادثه از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی آغاز شد.
در تحقیقات از همراهان مقتول مشخص شد که مقتول و همراهانش، در مورخ 97/12/09 به عنوان کارگر یک شرکت حمل و نقل از منطقه ی شهریار اقدام به جابه جایی اسباب و اثاثیه منزل یک خانم به یکی از برجهای مسکونی در محدوده دریاچه چیتگر کرده اما در پایان کار بر سر میزان هزینه اسباب کشی با این خانم اختلاف پیدا کرده است.
برابر اظهارات شاهدان صحنه جنایت (همراهان مقتول) مشخص شد، مقتول با حضور یکی از بستگان این خانم، با وی درگیر شده و از ناحیه قفسه سینه مورد اصابت چاقو قرار گرفته است.
با شناسایی امیر (30 ساله) به عنوان عامل جنایت، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی محل سکونت وی در شهرستان اسلامشهر شده و در مراجعه به این محل اطلاع پیدا کردند که وی پس از ارتکاب جنایت، همان شب از محل سکونت خود نیز متواری شده است.
تحقیقات و اقدامات ویژه پلیسی برای دستگیری امیر ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان اداره ...