به مسئولان امر گفته ایم که همه تضمین ها و راهکار های بهداشتی را برای برگزاری مراسم محرم و صفر بر عهده می گیریم.

به گزارش جهان نیوز ، حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی به بیان اهمیت جایگاه و احترام به ستایشگران اهل بیت (ع) پرداخت و عنوان کرد: وظیفه ما این است که خادم پیرغلامان سیدالشهداء علیه السلام باشیم.
قمی تصریح کرد: مداحان و ذاکران اهل بیت علیهم السلام مبلغان دین اسلام هستند و پرچم، وظیفه روایت جهاد و شهادت بر دوش این قشر شریف است و آنان می توانند این جهاد و شهادت را با زیباترین روش تبیین کنند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه به اهمیت برپایی مراسم روضه اشاره و تأکید کرد: روضه های سیدالشهداء گره های اقتصادی و سیاسی را باز می کند؛ همچنین با فرهنگ می توان مشکلات بزرگ را حل کرد، اما به شرطی که به طور صحیح در مسیر و مدار قرار گیرد و به اهل آن سپرده شود و باید به این موضوع باور داشت که گره های اقتصادی هم با باز شدن گره های فرهنگی باز می شود.
وی در ادامه گفت: در خصوص برگزاری مراسم محرم و صفر ، ما به مسئولان امر گفته ایم که همه تضمین ها و راهکار های بهداشتی را بر عهده می گیریم. آنچه اهمیت دارد این است که با توجه به شرایط ویژه امسال و شیوع بیماری کرونا به برکت همین مجالس روضه؛ خیر بیشتری نصیب مستضعفین می شود و به نیازمندان و اقشار کم درآمد، به واسطه مواسات هیئات مذهبی در زمینه معیشتی و بهداشتی توجه بیشتری خواهد شد. بنابراین روضه سیدالشهداء علیه السلام تعطیل بردار نیست و امسال با رونق و شکوه بیشتر از سال های قبل برگزار می شود.
قمی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: اراده و تصمیم برای خدمت در سازمان تبلیغات اسلامی وجود دارد، اما باید محدودیت ها را هم در نظر گرفت؛ ...

سرخط اخبار