سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون اقداماتی برای اصلاح ساختار بودجه در این کمیسیون انجام شده و تلاش ما آن است که این اصلاحات در لایحه بودجه ۱۴۰۰ اعمال شود.

محمد مهدی مفتح در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت اصلاح ساختار بودجه، اظهار داشت: تلاش ما آن است که بودجه سال ۱۴۰۰ با رعایت ملاحظاتی در اصلاح ساختار بودجه به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.
وی بیان کرد: از زمانی که مجلس یازدهم تشکیل شده است، ما در کمیسیون برنامه و بودجه یکی از مهمترین وظایف خودمان را در رابطه با اصلاح ساختار بودجه تعریف کردیم.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر این اساس کمیته ای در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای اصلاح ساختار بودجه تشکیل شد که تاکنون جلسات مفصل و متعددی را برگزار کرده اند و در این کمیته، اقدامات سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش ها برای اصلاح ساختار بودجه مطالعه و بررسی شده است.
مفتح یادآور شد: در نهایت یک طرح مقدماتی با ۱۴ محور تهیه شد تا اصلاحات بودجه سال آینده بر مبنای این محورها انجام شود. این طرح مقدماتی با حضور رئیس و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه و مسئولان مرکز پژوهش ها و دیوان محاسبات مورد بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم تویسرکان اظهار داشت: در نهایت قرار بر این شد که یک سری اصلاحات در این طرح مقدماتی انجام شود و به همین دلیل این طرح به کمیته اصلاح ساختار بودجه ارجاع شد تا بررسی های دقیق تری روی آن انجام شود.
وی تصریح کرد: از مهمترین محورهایی که در طرح مقدماتی اصلاح ساختار بودجه آمده، این است که معافیت های مالیاتی کاهش یافته و از آن سو درآمدهای مالیاتی افزایش یابد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار