اخبــار

روزنامه ایران پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱۴

ارزیابی خسارات سیل خوزستان از سوی نمایندگان مؤسسات اسلامی مالزی
نمایندگان مؤسسات اسلامی کشور مالزی در قالب یک تیم 5 نفره به منظور ارزیابی خسارات سیل اخیر وارد خوزستان شدند. «علی خدادادی»، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این بازدیدها و ارزیابی میدانی برای استفاده از توان کشور مالزی در ایجاد بازتوانی در مناطق سیل زده و افراد آسیب دیده و تعیین اولویت ها برای اهدای کمک هاست. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده منطقه بامدژ اهواز، 60 بسته اهدایی مؤسسات اسلامی کشور مالزی بین آسیب دیدگان روستاهای سید یدیم و سیدهاشم توزیع شد.
صادرات 60 میلیون دلاری از استان مرکزی
صادرات محصولات غیرنفتی استان مرکزی، از ابتدای امسال به بیش از ۶۰میلیون دلار رسیده است.
«اسماعیل حسینی»، مدیرکل گمرکات استان مرکزی به ایرنا، گفت: در این مدت حدود 100 هزار تن کالا و محصولات غیرنفتی تولیدی از استان به کشورهای مختلف صادر شده است. به گفته وی، بیشترین کالاهای صادر شده شامل شمش، پلی اتیلن سنگین، شیشه، گل و گیاه و… بوده است. گفتنی است، صادرات غیرنفتی استان مرکزی در سال گذشته به بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسید.
سیستان و بلوچستان رویشگاه گیاهان دارویی کمیاب
برخی گونه های گیاهی سیستان و بلوچستان از انواع نادر، منحصر به فرد و گاه بومی با خواص بسیار ارزشمند دارویی محسوب می شود.
به گزارش ایسنا، «غلامرضا زورقی» رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: استان ما از لحاظ سطح زیر کشت و تولید برخی از گیاهان دارویی مانند حنا، نیل، چای ترش و کنار دارای رتبه نخست کشوری است. علاوه بر گیاهان دارویی ...