ایتنا- کمپانی یوبیکو به تازگی کلید امنیتی جدیدی را معرفی کرده است که از فناوری های جدید از قبیل یواس بی نوع C و ان.اف.سی پشتیبانی می کند.

کمپانی یوبیکو به تازگی کلید امنیتی جدیدی را معرفی کرده است که از فناوری های جدید از قبیل یواس بی نوع C و ان اف سی پشتیبانی می کند.
به گزارش ایتنا و به نقل از engadget، کمپانی نام آشنای یوبیکو که به دنبال آشنا کردن افراد با کلیدهای امنیتی فیزیکی و فراموشی پسوردها است به تازگی محصول جدیدی را معرفی کرده است که با هر دستگاه و پروتکل تشخیص هویتی کار می کند.
این محصول جدید که یوبیکی 5C NFC نام دارد برای تشخیص هویت فرد از یواس بی نوع C و ان اف سی استفاده می کند و از تمامی سیستم عامل ها از قبیل ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و Ios پشتیبانی می کند. به این ترتیب کاربران می توانند این کلید امنیتی را برای شمار گسترده ای از گجت ها استفاده کنند.
این کمپانی اعلام کرده است که کلید امنیتی جدیدش مانند سایر کلیدهای امنیتی سری یوبیکی 5 می تواند حملات فیشینگ و واسطه ای جلوگیری کند. این کلید می توانید کلیدی قوی و تک قابلیتی ویژه ای را ذخیره کند که کاربران می بایست به صورت فیزیکی در اختیار داشته باشند. کمپانی یادشده همچنین اعلام کرده است که استفاده از این کلید فیزیکی 4 برابر سریع تر از استفاده از پسورد یک بارمصرف است.
کلید امنیتی یوبیکی 5C NFC از پروتکل های تشخیص هویت چندگانه از قبیل FIDO2، FIDO U2F، PIV، Yubico OTP، OpenPGP، OATH-TOTP، OATH-HOTP و Challenge-Response پشتیبانی می کند. به این ترتیب این کلید می تواند به راحتی با تمامی برنامه های مدیریت پسورد، پلتفرم های شبکه اجتماعی، ابزار همکاری و مرورگرهایی نظیر کروم، فایرفاکس و اج سازگار شود.
تفاوت اصلی میان این کلید امنیتی و نسخه قبلی اش در آن است که نسخه فعلی به جای استفاده از یواس بی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار