انسولین خوراکی با کمک فناوری‌ نانو ساخته شد

لوگوی ساعت 24 ساعت 24 . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۹:۳۳
ساعت24- محققان به تازگی با استفاده از لیپوزوم، انسولین را به صورت خوراکی تولید کردند. این محصول نانوذره ای روی موش های آزمایشگاهی نتایج موفقی داشته است.

پژوهشگران دانشگاه صنعتی نانیانگ در سنگاپور (NTU) نانوذرات انسولینی تولید کرده اند که ممکن است روزی مبنای داروی خوراکی و جایگزینی برای تزریق انسولین در بیماران دیابتی شود.
در این پروژه، در بخش مطالعات پیش بالینی، تیم دانشگاه صنعتی نانیانگ سنگاپور نانوذرات حاوی انسولین را به موش ها خوراندند و دریافتند که انسولین در خون آن ها دقایقی بعد افزایش می یابد.
انسولین بخش مهمی از درمان دیابت است، بیماری متابولیکی که ۴۲۲ میلیون نفر را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می دهد. پیش بینی می شود در سنگاپور تعداد دیابتی ها در سال ۲۰۵۰ به یک میلیون نفر، تقریباً یک پنجم جمعیت این کشور برسد.
انسولین یک هورمون طبیعی است که برای تنظیم سطح گلوکز خون به ویژه بعد از غذا بسیار مهم است. در افراد سالم، انسولین تولیدشده در لوزالمعده وارد جریان خون می شود و در اندام های متابولیک اصلی توزیع می شود.
این ماده به کبد، عضلات و سلول های چربی دستور می دهد که گلوکز بیشتری از جریان خون گرفته و آن را برای استفاده های بعدی ذخیره کنند.
انسولین به صورت خوراکی نسبت به انسولین تزریقی برای بیماران ارجح است زیرا باعث درد کمتری نسبت به تزریق می شود. اما تولید انسولین خوراکی همچنان یک چالش جدی است. از آنجا که انسولین یک ماده پروتئینی است، قبل از رسیدن به جریان خون برای تنظیم قند، در دستگاه گوارش تجزیه می شود.
برای غلبه بر این چالش، تیم میان رشته ای متشکل از دانشمندان دانشکده علوم و مهندسی مواد دانشگاه صنعتی نانیانگ و دانشکده پزشکی لی کنگ چیان، نانوذره ای ساختند که درون آن با انسولین پر شده است.
در واقع در هسته این نانوذره انسولین قرار دارد. این نانوذره با لایه های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار