مدیرعامل کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز گفت: دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز در این کلانشهر مربوط به عدم تعیین قیمت دام زنده از سوی نهادهای مرجع و کاهش توزیع نهاده های دامی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، کریم قدرتی اظهار داشت: متاسفانه طی روزهای اخیر و به دنبال افزایش قیمت سایر اقلام مصرفی و مورد نیاز مردم، قیمت گوشت قرمز نیز در آذربایجان شرقی و به خصوص تبریز افزایش یافت که در تلاش هستیم با رایزنی و تشکیل جلسات فوری با ستاد تنظیم بازار و نیز صنوف مربوطه مانع از افزایش قیمت ها شویم.
وی افزود: به جهت حساسیت موضوع گوشت و جلوگیری از تضییع حق شهروندان و مصرف کنندگان سازمان دولتی کشتارگاه تبریز توانسته است با مدیریت شرایط موجود چرخه کشتار را کماکان حفظ نموده و تولید گوشت ادامه دهد.
قدرتی علت اصلی دیگر کمبود گوشت را افزایش سرسام آور نهاده های دامی دانست و افزود: کاهش توزیع نهاده های دامی از طرف سازمان جهاد کشاورزی و همچنین سودجویی برخی دلالان موجب بی سرو سامانی در بازار شده است به همین دلیل قیمت نهاده های دامی افزایش قابل توجهی کرده و موجب افزایش قیمت دام شده است به همین جهت نیز در برخی کشتارگاههای خصوصی تعداد کشتار به مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.
وی اضافه کرد: انتظاری که از جهادکشاورزی داریم این است که توزیع نهاده های دامی را افزایش داده و همچنین به موقع قیمت کارشناسی دام زنده را برآورد کرده و اعلام نماید تا مسئولین ذیربط بر اساس قیمت دام تسبت به قیمت گذاری گوشت اقدام کنند.
مدیرعامل کشتارگاه تبریز خاطرنشان کرد: طی هفته های اخیر کشتارگاه صنعتی شهرداری تبریز به عنوان بزرگترین و مجهزترین کشتارگاه آذربایجان شرقی و شمال غرب کشور بارها خواستار تعیین نرخ دام زنده سبک و سنگین از سوی مراجع ذی صلاح شده است که متاسفانه تاکنون در این خصوص اقدامی صورت نگرفته است.
وی با بیان اینکه توزیع گوشت قرمز در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار