ارزیابی رسانه‌های غربی از گزینه احتمالی دولت بایدن در امور ایران

لوگوی ایرنا ایرنا . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۴
تهران – ایرنا – مطرح شدن احتمال انتصاب رابرت مالی بعنوان نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران  از سوی جو بایدن، با توجه به نوع نگاه این دیپلمات آشنا به امور ایران، در کانون توجه برخی رسانه های بین المللی قرار گرفت .

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، رسانه های غربی و آمریکایی در گزارش هایی به این موضوع اشاره کردند که در صورت انتصاب رابرت مالی به عنوان نماینده ویژه دولت بایدن در امور ایران، این انتصاب می تواند به مفهوم جدی تر شدن تمایل دولت جدید آمریکا به برجام و آغاز دیپلماسی با ایران باشد.
نشریه انگلیسی «ایندیپندنت» در واکنش به این انتصاب احتمالی نوشت: این انتصاب می تواند به منزله خواست بایدن برای مذاکره با ایران باشد.
تغییر در سیاست خاورمیانه
ایندیپندنت در باره رابرت مالی  نوشت:  رابرت مالی، مدیرکل گروه بین المللی بحران و از مشاورین سابق دو دولت بیل کلینتون و باراک اوباما، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران خواهد شد. مالی  جای الیوت آبرامز و برایان هوک، دو دیپلماتی که در دولت ترامپ عهده دار این سمت بودند را پر می کند. 
این رسانه انگلیسی  در تحلیل خودنوشت: مالی به تمایل خود برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران  و همچنین سوریه شناخته می شود و انتصابش نشانه آشکار دیگری از خواست بایدن برای مذاکره با ایران است؛ حضور او احتمالا با انتقادهای بسیاری مواجه خواهد شد اما در ضمن می تواند نشانه ای به منطقه باشد که عزم دولت بایدن در تغییر سیاست آمریکا نسبت به خاورمیانه جزم است.
یورونیوز: انتصاب احتمالی مالی نشانه آمادگی دیپلماسی دولت بایدن با ایران است
شبکه خبری یورونیوز نیز در واکنش به انتشار این خبر گزارش داد:خبر انتصاب احتمالی مالی در حالی دوباره بر سر زبان افتاده که اعضای تیم انتقالی بایدن تحقق بخشیدن به دیدگاه رئیس جمهوری منتخب را برای دیپلماسی با ایران پس از خروج ترامپ از برجام آغاز کرده اند.
تارنمای خبری یورونیوز افزود: مالی در ماه نوامبر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار