ابلاغ آئین نامه قانون رسیدگی به دارایی مقامات در راستای پیشگیری از فساد است

ایسنا پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۰
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: تصویب و ابلاغ آئین نامه قانون رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان و کارگزاران نظام یک اقدام مثبت و در راستای پیشگیری از فساد است.

عیسی امینی رئیس کانون در گفت وگو با ایسنا، در رابطه با تصویب و ابلاغ آئین نامه قانون رسیدگی به دارایی مقامات و مسئولان و کارگزاران نظام گفت: این آئین نامه یک آئین نامه بسیار خوب است و کانون وکلای دادگستری از اقدامات رئیس قوه قضائیه خصوصاً در رابطه با مبارزه با فساد و پیشگیری از بروز آن دفاع می کند.
وی افزود: کانون وکلای دادگستری مرکز این اقدام دستگاه قضائی را یک اقدام مثبت و در راستای پیشگیری از فساد و رفع آن می داند.
این وکیل دادگستری ادامه داد: انتظار می رود این آئین نامه با اجرای قوی و قدرت اجرایی بالا توسط مسئولان پیاده شود.
وی در رابطه با اهمیت این آئین نامه و توجه رئیس قوه قضائیه در سرعت دادن به تصویب آن گفت: تصویب این آئین نامه در این مدت بسیار کوتاه نشان از عزم جدی رئیس قوه قضائیه دارد.
امینی تصریح کرد: اعتقاد داریم بزرگترین معضل برای جامعه ما می تواند ایجاد و گسترش فساد باشد، بنابراین این اقدام عاجل رئیس دستگاه قضائی را بسیار مثبت تلقی کرده و مطمئن هستیم که مسئولین ذیربط در اجرای این آئین نامه تمام تلاش شان را می کنند تا گام بزرگی در مبارزه با فساد برداشته شود.
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز در رابطه با انتظار از مقامات و مسئولان هم گفت: از مقامات قضائی انتظار می رود که این قانون را به صورت دقیق و بدون تبعیض و در یک فضای شفاف اجرا کنند، همچنین از سایر مسئولان هم انتظار می رود که نسبت به اجرای این قانون پایبند باشند. چون به نظر می رسد که تکلیف اجرای این قانون بیش از آنکه بر عهده دیگران است بر عهده ناصبین آن باشد و لذا باید متوجه آثار قانونی استنکاف از آن باشند.
امینی در پایان گفت: کانون وکلای دادگستری از ...

سرخط اخبار