معاون معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران از تشکیل کارگروه احیای معادن کوچک و متوسط خبر داد و گفت: با برگزاری این کارگروه ها و جلسات، مشکلات معادن، مطرح و توسط ستاد تسهیل صنایع، مشکلات رفع می شوند تا معادن کوچک احیاء و از تعطیلی آن ها جلوگیری شود.

علی عبدی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از معادن استان تهران که دارای پروانه بهره برداری هستند، تعداد ۳۵۵ فقره معدن وجود دارد که از این تعداد ۲۸۰ فقره دارای بهره بردار هستند که ۲۱۵ فقره، فعال و ۶۵ معدن غیرفعال هستند. ۷۵ معدن الباقی نیز، فاقد بهره بردار هستند که لازم است که وارد مزایده شده یا واگذار شوند. به لحاظ استخراج نیز در سال گذشته ۲۸ میلیون تن استخراج داشته ایم که نسبت به سال ۹۶، سه میلیون تن افزایش تناژ ایجاد شده است.
معاون معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران با بیان اینکه معادن تهران رتبه سوم استخراجی معادن را در کشور به خود اختصاص داده است، گفت: در سال جاری روند افزایش استخراج ادامه داشته است. در ۹ ماهه سال جاری ۱۸ میلیون تن استخراج انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۷.۷ میلیون تن بوده است، افزایش ۱.۶ درصدی داشته است. علاوه بر این به لحاظ صدور پروانه های بهره بردای ۳۰۰ درصد افزایش صدور پروانه بهره برداری در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۲ مورد بوده و در سال جاری به ۳۵ مورد رسیده است، داشته ایم.
وی افزود: به دلیل توسعه معادن در استان تهران به دلیل مسائل زیست محیطی، صدور پروانه های اکتشاف نسبت به سال گذشته را کاهش داده ایم که این میزان کاهش در حدود ۳۰ درصد بوده است. ضمن اینکه حقوق دولتی معادن استان تهران در ۹ ماهه سال گذشته ۶۸ میلیارد ریال بوده که در سال جاری با افزایش ۳۲ درصدی به ۱۰۰ میلیارد ریال رسیده است.
عبدی ادامه داد: با توجه به هدف ساماندهی معادن استان تهران به لحاظ استخراج فنی، ایمنی و مهندسی، کارگروه هایی با منابع طبیعی استان برگزار شده است. همچنین کارگروه سوخت نیز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار