عضو هیات علمی مؤسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور نحوه پرورش قارچ در منزل را تشریح کرد.

حسین خباز جلفایی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه پرورش محدود قارچ خوراکی دکمه ای برای مصارف خانگی در هر مکانی که بتوان شرایط را برای آن فراهم کرد، امکان پذیر است، گفت: پرورش قارچ خوراکی دکمه ای نیاز به فضایی حداقل به مساحت ۴۰ متر مربع دارد که بتوان در تمام طول سال با وسایل گرمایشی یا سرمایشی دمای آن را کنترل و با دستگاه مناسب، رطوبت نسبی حدود ۸۵ درصد فراهم کرد. به این ترتیب در هر محلی از جمله خانه که چنین فضایی موجود باشد با رعایت نکات بهداشتی می توان قارچ خوراکی دکمه ای پرورش داد.
وی ادامه داد: لازم است فضایی که برای پرورش در نظر گرفته می شود از اتاق های مسکونی فاصله مناسبی داشته باشد تا حشراتی که در بستر پرورش جمع می شوند به فضای مسکونی خانه راه نیابند. در ضمن دیوارها، سقف و کف آن نیز سیمانی باشد، زیرا دیوارهای گچی به دلیل رطوبت بالا که برای باردهی قارچ لازم است، تخریب می شوند. به این ترتیب انباری ها یا زیرزمین های منازل یا سایر مکان های بلااستفاده به شرطی که بتوان دما و رطوبت آن را کنترل کرد می تواند محل مناسبی برای پرورش قارچ دکمه ای باشد.
این عضو هیات علمی موسسه گیاه پزشکی اضافه کرد: بعد از تعیین مکان مناسب پرورش باید بستر پرورش شامل کمپوست و خاک پوششی را از بازار خریداری کرد. بسته های کمپوست موجود در بازار حدود ۱۷ تا ۲۰ کیلوگرم وزن دارند که در شرایط مناسب حدود ۲۰ درصد یعنی حدود 3.5 تا ۴ کیلوگرم قارچ می دهند. این بسته ها به صورت آماده حاوی بذر قارچ خوراکی هستند که توسط شرکت های تولیدکننده، عرضه می شوند و بسته به میزان فضایی که برای پرورش موجود است می توان تعداد مناسبی از آنها را خریداری کرد. اگرچه قفسه بندی اتاق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار